Taşların iyileştirici etkileri olduğu bilinmekle beraber hangi taş neye iyi gelir çok fazla bilinmez. Bundan sonra takı seçerken veya eşinize hediye bir kolye alırken aşağıdaki bilgiler ışığında seçiminizi yapabilirsiniz.

Hayatımızı Değiştirebilecek 5 Şifalı Taş

1. Ametist Taşı

Ametist Taşı

Bu taşın cilt sağlığına oldukça iyi geldiği ve cilt hastalığına yakalanan kişilerin kullanması gerektiği söylenmektedir. Aynı zaman vücuttaki negatif enerjiyi alır ve bulunduğu ortama pozitif enerji yayar.

2. Akik Taşı

Akik Taşı

Rahatlama hissi veren bu taşın, hamilelik döneminde anne ve bebek için faydalı olduğu bilinmektedir. Bu taşı kullanan insanlar keyifli ve enerjik olurlar. Halk arasında mavi renkli akik taşların nazardan koruduğuna dair bir inanış vardır.

3. Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Bu taşın depresif ruh haline iyi geldiğine ve antidepresan özelliğine sahip olduğuna inanılır. Agresif kişiler kullanırsa sakinleştirici ve rahatlatıcı his verdiği söylenmektedir. Aynı zamanda tansiyon dengeleyici özelliği de mevcuttur.

4. Amber Taşı

Amber Taşı

Amber taşının insan üzerindeki negatif etkiyi azalttığı ve astım, bronşit benzeri sorunlara sahip kişilere iyi geldiği söylenmektedir. Mutsuz zamanlarımızda bizlere iyi gelen taşlar arasındadır.

5. Kalsedon Taşı

Kalsedon Taşı

İkili ilişkilerin güçlenmesine yarayan bu taş, depresif ruh halindeki insanlar için de oldukça iyi bir tedavidir. İnsana rahatlık getiren bu taş, günlük yaşantımızda yanımızda taşıdığımızda özgüven verir ve depresyon tedavisinde kullanılır.