Kilo verme çabalarınıza bir bilim insanı gibi yaklaşmak istiyorsanız, yol gösterici karar verme prensibiniz basitlik olmalıdır. Çoğu zaman, en basit çözümler aynı zamanda bize en iyi sonuçları veren çözümlerdir ve bu, hızlı kilo verme söz konusu olduğunda oldukça geçerlidir.

Ve mevcut günlük alışkanlıklarınızı belirlemekten ve ölçekleri lehinize çevirmek için (kelimenin tam anlamıyla) onlara küçük bir ayar yapmaktan daha kolay ne olabilir?

Alışkanlıklar yaratmak ve değiştirmek çoğu insanın düşündüğünden daha kolay ve çoğu insanın düşündüğünden daha hızlı olabilir. Araştırmalara göre, yapmanız gereken, yaratmak istediğiniz yeni alışkanlığı en küçük, en basit biçimine indirgemek ve ardından onu günlük rutininizde var olan bir alışkanlığın üzerine yerleştirmenin bir yolunu bulmak.

1. Peki hangi yöntem doğru?

Bunu o kadar basitleştiriyorsunuz ki, yapmamak için neredeyse hiçbir mazeretiniz yokmuş gibi. Aceleniz olduğunda, hasta olduğunuzda veya dikkatiniz dağıldığında bile, o kadar küçük ki yine de yapabilirsiniz.

Günlük rutininizin fazla düşünme veya çaba gerektirmeyen kısımlarını biraz değiştirerek, büyük değişiklikler yapmaktan kaçınacaksınız, genellikle bizi başarısızlığa hazırlayan bir plandır. Bu nedenle, karmaşık bir diyet planına kaydolmadan veya pahalı bir kişisel antrenöre bağlanmadan önce, kilo vermenin bu basit, etkili ve az bilinen yollarından yararlandığınızdan emin olun.