Hayatın bezdiriciliği insanları o kadar bunaltıyor ki çok genç yaşlardan itibaren birey de bir dezenformasyon süreci başlıyor.

Burada nasıl ne şekilde bir şeylerin etkilenip kaldığını çok sonradan öğrenebiliyor insan. Önemsemediği ve duygusal olarak içinde bir yerlerde hapsettiği şeylerle çok sonradan karşılaşıyor.

Güçlü Bir Zihin İçin 3 Öneri

İşte bu karşılaşma adil olmuyor ve kişinin güçsüz zamanında baskın bir stres yoğunluğu her şeyi daha da sarpa sarıyor.

Bu gibi durumlarla karşılaşma oranını düşürmek ve en önemlisi karşılaşıldığında zihin olarak kolay atlatabilmek için bazı önerilerimiz var.

Güçlü bir zihin dirençli bir ruh hali için anahtardır.

Hayatınızı Monotonlaştırmayın

Mutlaka dönem dönem farklı uğraşlarınız olsun. Ne kadar yoğun olursanız olsun kendinize ayırdığınız bir vakit olsun.

Yalnız bu vakti hep dinlenmek ve bir şeylerden uzaklaşmak için değil ara sıra yeni şeyler keşfetmek için kullanın.

Yeni Arkadaşlıklar Kurun

Yeni insanlara şans vermekten çekinmeyin. Eğer çekingen bir kişiliğiniz varsa ortak bir nokta bularak ya da bir konu muhabbete başlayabilirsiniz. Yeni insanlar size yeni deneyimler kazandıracaktır.

Sosyal olmak sadece aynı insanlarla vakit geçirmek ve bir şeyler yapmak değildir. Sosyal yandan güçlü bir birey herkesle kolayca iletişim kurabilir.

Kendinize İyi Bakın

Sağlıklı beslenmek, ideal kilo da kalmak ve spor yapmak… Bunlar çok önemli hangi yaş evresinde olursanız olsun kendinizi iyi hissetmek için bu şeylere ihtiyacınız var. Yaş ilerliyor diye kendinizi salmanız doğru değildir.

Ya da benden geçti gibi düşüncelere kendinizi kaptırmanız çok şey kaçırmanıza sebep olabilir. İyi giyinmek, fit görünmek gözleri üstünüzde tutar bu da moral ve motivasyon açısından hoşunuza gidecektir. Kendinizi önemseyin.