kismetse-olur-yayinlanmadi

Acılarımız o kadar büyük ki bir diğeri kapanmadan öbürü dağlanıyor. Bu esnada tabi herkes farklı reaksiyonlar veriyor. Ancak bu reaksiyonlar ne kadar önemli ne kadar etkili.

Toplum İçin İçin Kanıyor

Devlet ile toplum arasındaki bağ her geçen gün zayıflıyor. İnsanlar şu olacak bu olacak diye hemen bir şeyleri sıralıyorlar acı olaylar sonunda ve ne yazık ki haklı çıkıyorlar. Bu da inancı köreltiyor. Yasaklar ve nefret cümleleri gırla gidiyor. Toplumdaki kutuplaşma daha da derinleşiyor.

Acılarımız Bizi Birleştiremiyor

Toplum kendi içinde katman katman dağıldı. Burada bunları açıklamayacağım ama herkes sebeplerini biliyor. Bazı kavramların altını oya oya bugünlere geldik. Sosyal medya duyarlılık yerine laçkalaşan bir yapıya dönüştü. O kadar kaotik ve karışık içerikler paylaşılıyor ki doğru bilgiye ulaşmak mümkün değil. Bir resmin bir tweetin peşine yeri geliyor yüzbinler takılıyor. Hani bir söz vardır bir deli bir kuyuya…

Tv Programları Yayınlanmayınca Yas Mı Oluyor

Gözde takip edilen programlara bir iki gün ara veriliyor. Herkes profil resimlerini karartıyor geçiyor gidiyor… Yahu bu ne kadar zavallı bu durum bunun farkında değiliz. Birkaç gün sonra yine o programlara ve yine yapılanlara geri dönüyoruz. Ta ki, bir sonraki acıya kadar. Vahim olan bunlara alışmak ya da yapacak bir şeyin olmadığını hissetmek.

Bir şeyler değişmek zorunda ama nasıl sorusuna cevap veremiyoruz çünkü o kadar kaotik ve baskıcı bir ortamdayız ki her şeyi içimize atıyoruz. Peki ne olacak içe ata ata…