PAYLAŞ

Zengin vitamin içerikleri ve besleyici özellikleri ile bağışıklık sistemini güçlendiren doğal yiyeceklere sofranızda yer açın.

İşte sizler için derlediğimiz antibiyotik etkisi yaratan 5 yiyecek…

Zerdeçal

Zerdeçal diğer adıyla Curcuma Longa, medikal bir bitkidir. Bu bitki oldukça besleyici ve faydaları olan bu bitki olup her derde deva desek çokta yanlış olmaz.

Zerdeçal suyu, sindirildiğinde eklem ağrılarını ve tutulmaları azaltan güçlü antioksidanları bünyesinde barındırır. Aynı zamanda cilt rahatsızlıklarına iyi gelerek vücudu bakterilere karşı korur.

Bal

Birçok yararlı vitamin ve mineral içeren gerçek bal sağlık için birebir. Öyle ki Antioksidan ve antibakteriyel olan balın vücudun direncini arttırdığı biliniyor.Bunun yanı sıra öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, tıkanıklık, göğüs ağrısı gibi belirtileri de hemen rahatlatır.

Soğan

Soğan içerisinde antibakteriyel (antibiyotik) ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin maddeler barındırır. Bu bakımdan soğan tam bir doğal antibiyotiktir.

Sarımsak 

Özellikle Uzak Doğu ülkelerinde oldukça popüler olan sarımsak, güçlü antioksidan kaynağı! Sarımsak içerisinde antiseptik, antifungal, antiviral, antioksidan ve antibakteriyel bileşenler içerdiğinden enfeksiyonlara karşı savaşır.

Yeşilçay 

Yeşilçay vücudu bakterilerden koruyarak antibaktariyel özellikleriyle bilinir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here