Günümüzde birçok bayanın duyduğu ve uyguladığı bir yöntem olan maden suyu ile cilt bakımı cilt için en doğal bakımdır diyebiliriz. Genellikle içecek olarak tüketilen maden suyu şişkinlik ve hazımsızlık gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. Maden suyunun içeriğinde bulunan asidik bileşenler ciltteki su kaybını önleyerek cildinizin yeniden canlanmasına olanak sağlayacaktır.

Özellikle yaz aylarında ciltte yaşanan su kaybı akabinde birçok cilt problemine yol açar. Bu problemleri ortadan kaldırmak için maden suyunu tek başına cildinize uygulamanız yeterlidir.

Maden suyunun içeriğinde bulunan karbondioksit gazı cildiniz üzerinde gözenekleri rahatlıkla açacak bir etki yaratmaktadır.

Ciltte belirgin derecede bir rahatlama sağlayan maden suyu cildinizi yağ ve kirlerden arındırarak gergin ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımı olacaktır.

Maden suyu ile cilt bakımı uygulaması

Cilde faydalarını sıraladığımız maden suyu cilt bakımı için tek başına kullanılmaktadır. Bakım için yalnızca maden suyunun yanında pamuk bulundurmanız yeterli olacaktır. Sıralayacağımız maddeleri adım adım takip ederek ve maden suyu ile cildinizin bakımını düzenli şekilde uygulayarak çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Uygulama aşaması

  • Öncelikle cilt tipinize uygun bir sabun tercih ederek ılık su ile temizleyin. Yıkama işlemini masaj hareketleriyle yapmanız faydalı olacaktır.
  • Temizlediğiniz cildinizi yumuşak bir havlu ile kurulayın.
  • Bir pamuğa maden suyu damlatarak cildinize fondöten uygular gibi 5 dakika kadar pamuğu cildinizde gezdirin.
  • Uygulama sonrası yüzünüzü yıkamamanız gerekir. Yine yumuşak bir havlu ile cildinizi kurulamanız yeterli olacaktır.
  • Maden suyunu cildinize her gün bu adımları takip ederek uygulayabilirsiniz. Ayrıca gece yatmadan yapacağınız uygulama cildinize gece boyunca rahatlık sağlayacaktır.

Maden suyunu cildinize düzenli uygulayarak kısa zaman içerisinde cildinizde belirgin bir fark ve parlaklık göreceksiniz. Cildinizdeki muhteşem değişim için maden suyu en basit maske olacaktır.