Çağrı merkezi iş başvurusunda bulunacak kişiler genelde çağrı merkezlerinde daha önce çalışmış yada hala çalışıyor olan kişilerin yorumlarını merak ederler.

Yapılan çağrı merkezi çalışan yorumları genelde çağrı merkezinin zor bir iş sektörü olduğunu söyleyenlerin yanı sıra az da olsa yaptıkları işi seven kişiler karşımıza çıkabiliyor.

Çağrı Merkezi Çalışan Yorumları

Yoğun çalışma temposuna girmek isteyen kişilerin çok rahat ve sabırlı olabilmeleri yorumların analizinde ortaya çıkan ilk etmen oldu. Diğer yandan çağrı merkezi çalışan yorumları şu şekilde sıralanabilir;

  • İki senedir değişik çağrı merkezlerinde çalışıyorum. Her seferinde burada tecrübe edildikten sonra daha iyi bir yerde çalışacağımı söylediğim halde çağrı merkezlerinin hemen hemen hepsinin aynı koşullara sahip olduğunu öğrendim. Böyle bir yerde çalışmak isteyenlere tavsiyem çok sabırlı ve hiçbir şeyi takmıyor olmalarının gerektiğidir. Genelde yükselme şansımızın olduğu söylenir ancak bu hiç de kolay değildir.
  • Vardiya sürelerinden dolayı özellikle bekar kişilere tavsiye ettiğim çağrı merkezi işinde yaklaşık 3 yıldır çalışıyorum. Çağrı merkezinde çalışmak kişinin gerçek hayatını etkilediğini öğrendim.

 

  • Öyle ki  çağrı yaptığınız kişiler ile konuşurken daima konu hakkında ön planda olduğu için gerçek hayatta da insanlara karşı bu şekilde davranıyorsunuz. yaşadığınız bu sorun özgüven kaybınıza ve insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı çekmenize neden oluyor.
  • Yaklaşık olarak 3 haftadır çağrı merkezinde çalışıyorum da bekar olduğum için şimdilik çok zevkli geliyor. Çalışma ortamındaki arkadaşlarında eğlenceli kişiler olması bu işte en önemli unsurdur. Özellikle Turkcell çağrı merkezinde çalıştığım için firma tarafından farklı etkinlikler yapılarak çalışanlar arasındaki bağ güçlendiriliyor.

  • Ben 4 yıl çağrı merkezinde çalıştım ve asgari ücret artık birim şeklinde ödeme yapılıyordu. Ancak firma diğer çağrı merkezlerine  göre daha fazla maaş verildiğini iddia ederek reklam yapıyordu. Özellikle çağırırlar arasındaki bekleme süresinin çok kısa olması ve lavaboya gidecekken dahi ekip amiri ne söylenmesi bir takım sıkıntılar yaşanabiliyor.
  • Bir yıldır çağrı merkezinde çalıştığım süre boyunca firmanın sattığı üründeki yaşanan sıkıntılardan dolayı müşterilerinin birçoğu beni tehdide varan cümleler ile nitelendirdi. Bu gibi durumlara karşı psikolojik olarak dayanıklı olan kişiler özellikle 8 saat çalışma süresinin olduğu yerlerde rahatlıkla çalışabilirler.

Çağrı Merkezi çalışanları genelde prim aldıklarını söylediklerinden dolayı 1500 TL ile  işe başlayan kişiler ilk aylarında ortalama 1600 ila 1700 TL arasında maaş alırlar.

Genel olarak psikolojinin ön planda olduğu çağrı merkezi çalışan yorumları çalışacak olan kişilerin sabırlı ve bir konuşmayı kapattıktan sonra o konuşmayı unutmaları gerektiği yönünde oluyor.

Göz Atmalısınız: ÇAĞRI MERKEZLERİ ÇALIŞMA ŞARTLARI VE MAAŞLAR 2017