Adımlarınızı ufak ufak ve emin bir şekilde atmak sizin için en doğrusu olacaksa bazı şeylerden fedakarlık yapıp daha (az uyumak, daha çok çalışmak gibi). Bazı hedeflerinizin ağırlığını tartabilirsiniz. Özellikle kendi işini kurmak isteyen kişiler test süreci yaratarak bazı şeyleri önceden görebilirler.

Tabi bu sürecin çok zor olacağını hesaba katmalısınız. Öncelikle iş kurmak istiyorsanız bazı soruları ele almanızda fayda var. Bu soruların cevapları ve mevcut gidişat size bazı şeyleri net olarak gösterecektir.

Hayal Mi? Hedef Mi?

İşinizi test etme sürecine sokmadan önce iyi bir planlamadan geçirmelisiniz. Kısa sürede zengin olmak ya da çok para kazanmak için hakim olmadığınız bir iş kolunu yapmaya çalışmak vakit kaybından bir şey değildir. Tabi bir de işin maddi yönü var.

İş Kurmak Size Uygun Mu?

İşinizi riske atmak ve her şeye sıfırdan başlamak başlı başına bir macera üstelik şimdi sorumluluklarınız daha da artacak ve uğraşmanız gereken birçok şeyle ilk kez karşılaşacaksınız. Karakteriniz buna uygun mu iyi bir değerlendirme yapmalısınız.

Kısa ve Orta Vadeli Planlar Yapın

Bu planlamaların amacı hedefler koymaktır. Kısa ve orta vadeli hedefler koyarak kendinizi ve işinizi test edin. Süreci mercek altına alın ve analiz edin. İlk seferlerde her şey zor ve tablo pek parlak gözükmeyebilir bu durumda yeni güncellemelerle devam etmelisiniz.

Tercihinizi Yapın

Bir süre sonra iki karpuzu koltuk altınıza sığdıramayacak duruma geldiğinizde bir karar vermelisiniz. Bu süreci çok iyi bir şekilde geçirmeniz önemli. Kararınız ne olursa olsun arkasında durmalı ve asla acabalara yer bırakmamalısınız. Yoksa hayat boyun pişmanlıklarınız olur.