Uçucu yağların güzelliği doğal olmaları, çiçeklerden, yapraklarından, ağaç kabuklarından veya bitki köklerinden elde edilmeleridir.

Saf uçucu yağlar kullandığınızdan emin olmak en iyisidir, yani kimyasallar veya katkı maddeleriyle seyreltilmemiş yağlar, anksiyete için doğal bir çare de dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıklar için çok ihtiyaç duyulan rahatlama ve iyileştirmeyi sağlayabilir.

Anksiyete, her gün yüzleşmek için zorlu bir savaştır, bu da uçucu yağ karışımı gibi doğal bir çözüme sahip olmayı önemli kılar.

1. Lavanta

Lavanta yağı faydaları rahatlatıcı etkisi, bir sakinleştirici olan sayılabilir. Bir sinir sistemi onarıcı olarak kabul edilir ve iç huzur, uyku, huzursuzluk, sinirlilik, panik atak, sinir gerginliği ve gergin mideye yardımcı olur.

Kaygıyı azaltmak için en iyi uçucu yağlardan biri olarak kabul edilir. Kapsüller yoluyla oral lavanta esansiyel yağı kullanan bir çalışma, kaygı uyandıran bir film izlerken kalp atış hızı varyasyonunun plaseboya kıyasla önemli ölçüde arttığını buldu. Bu, lavantanın anksiyolitik etkileri olduğunu öne sürdü.