Uçucu yağların güzelliği doğal olmaları, çiçeklerden, yapraklarından, ağaç kabuklarından veya bitki köklerinden elde edilmeleridir.

Saf uçucu yağlar kullandığınızdan emin olmak en iyisidir, yani kimyasallar veya katkı maddeleriyle seyreltilmemiş yağlar, anksiyete için doğal bir çare de dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıklar için çok ihtiyaç duyulan rahatlama ve iyileştirmeyi sağlayabilir.

Anksiyete, her gün yüzleşmek için zorlu bir savaştır, bu da uçucu yağ karışımı gibi doğal bir çözüme sahip olmayı önemli kılar.

2. Gül

Gül yağı çok duygusal kalbe yerleşmeden ve oluyor belki de en popüler ikinci esansiyel yağdır. Anksiyete ve depresyon giderici panik ataklar ile yardımcı kederli ve şok için lavanta sonra. İran Kızılayı Tıp Dergisi’nde ilk kez hamile olan kadınlarla ilgili bir çalışmada, bir grup kadına 10 dakikalık bir inhalasyon ve yağ gülü ile ayak banyosu, bir diğer gruba ise 10 dakikalık ılık su ayak banyosu uygulandı. Bir kontrol grubu ile karşılaştırıldı. Bulgular, “aromaterapi ve ayak banyosunun, nullipar kadınlarda aktif fazdaki kaygıyı azalttığını” gösterdi.