Photo Shiny Diamond from Pexels

Yüz için en iyi maskelerden biri olan doğal maskeler; cildinizi nemlendirmenin yanı sıra, ince kırışıklıklarında görünümünü azaltır. Cilt yapısına göre evinizde hazırlayacağınız doğal maskelerle, genç görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Soyucu (Peeling) Özelliği Olan Yüz Bakım Maskesi

1 adet muz soyulup ezildikten sonra, yüze ve boyun kısmına sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra soğuk suyla durulanır. Bu maskenin kan akışını hızlandırma özelliği vardır. Cildi nemli tutar ve dolayısıyla kırışıklığın önüne geçer.

Nemlendirici Özelliği Olan Yüz Bakım Maskesi

Photo Shiny Diamond from Pexels

Salatalık cilt için tam bir nem deposudur. Salatalık soyulduktan sonra ezilir ve yüze yayılır. 15 dakika sonra bol su kullanılarak yıkanır. Cilde taze bir görünüm veren salatalık maskesi yoğun nem sağlayarak, cildin genç kalmasını sağlar.

Kırışıklıklarla Savaşan Yüz Bakım Maskesi

4 tatlı kaşığı bal ve yumurta beyazı karıştırılır. İçine 2 tatlı kaşığı limon suyu ilave edilir. Cilde nazik şekilde sürülür. Cilt gerginleştikten 20 dakika sonra yıkanır. Balın cilt yenileyici özelliği vardır. Yumurta akı ise gözenekleri ve ince kırışıkları gözle görülür şekilde tamir eder.

Kırışıklıklar İçin Yüz Bakım Maskesi

1 su bardağı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı rezene tohumu ezilmiş olarak karıştırılır. Cilde sürüldüğünde homojen görünmelidir. 20 dakika sonra suyla temizlenir. Bir hafta boyunca her gün uygularsanız, cildinizdeki kırışıkların belirgin şekilde kaybolduğunu göreceksiniz.

Cildi Beslemek İçin Yüz Bakım Maskesi

1 bardak su ve 2 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırın. Karışımı pamuktan yardım alarak cildinize sürün. Cildinizde 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Sürekli uygulandığında, cilt rengini düzenler ve cildinizin beslenmesini sağlar.

Cildi Canlandırmak İçin Yüz Bakım Maskesi

2 çorba kaşığı süt tozu ve üzerine hamursu bir yapı kazandırmak için göz kararı su eklenir. Karıştırıldıktan sonra cilde sürülür. Kuruyana dek bekletilir. Ardından ılık su kullanılarak temizlenir. Cildi canlandıran aynı zamanda ferahlatan bir maske türüdür. Haftada bir kez uygulamak yeterlidir.

Cildi Ölü Derilerden Arındıran Yüz Bakım Maskesi

2 çorba kaşığı nar, 2 çorba kaşığı bal, 1 bardak çiğ yulaf karıştırılır. Cilde masaj yapılarak sürülür. Bu masajı 3 dakika süreyle yapın ve ardından suyla temizleyin. Bu maske ölü derileri uzaklaştırır. Aynı zamanda cildi canlandıran bir maske türüdür.