Kredi çekmeye karar verdiniz ama hangi kredi tipini seçeceksiniz, oranlar neler derken doğru karar verilmesi gereken detaylar ortaya çıkıyor.

Şu an kolay kredi almak aslında geçmişe oranla çok farklı değil. Eğer şartları karşılaşıyorsanız bankalar uygun kredi seçenekleriyle size fırsatlar sunabiliyor. O yüzden bu zamanda kredi verilmez ya da alamam gibi bir düşünceye kapılmayın. Piyasa da ciddi rakamlar kullanan kişilerin sayısı hiçte az değil.

Tabi bir dönem öyle bir furya  vardı ki kredi olsun kredi kartı olsun sokakta dağıtılıyordu. Evet o dönem bitti diyebiliriz. Ödeme alışkanlıkları konusunda sınıfta kalanların sayısı çok fazla olunca devlet bu konuda bazı önlemler aldı. Ancak yine yıl biterken açıklanan mali raporlara baktığımızda en çok kar eden özel sektör şirketlerinin başında hep bankalar yer alıyor.

kredi çekerken faiz oranlarını iyi inceleyin

Kredi çekerken miktara göre hedefiniz belirleyici olacaktır. Eğitim kredisi, taşık kredisi ya da konut kredisi hepsi birbirinden farklıdır. Bu yüzden uygun olan krediyi seçmeniz faiz oranlarınız bakımından önemlidir. Kredi kapatmakta eskiye oranla daha kolay ilk on beş gün boyunca cayma hakkınız olduğu gibi ilerleyen süreçte kapatırsanız yine faiz indirimi karşılaşabilirsiniz.

Bir de madalyonun öbür yüzü var tabi eğer işleriniz bozulursa ertelemeli taksitli özelliğe sahip krediler var. İşte bunları hep en başında bankacınızla detaylı bir şekilde konuşmanız gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here