house-of-cards-dizi-onerileri-2016

Bu diziyi bu zamana kadar nasıl izlememişim… İlk bölümü izledikten sonra verdiğim ilk tepki buydu. Aslında hiç duymadığım bir dizi değildi ama hiç ilgi alanıma girmemişti.

Geçtiğimiz hafta bir çırpıda tüm sezonları bitirdim. Dizinin konusu vs. şu bu diye çok ayrıntıya girmeyeceğim diziyle ilgili kendiniz keşfedin istiyorum. Ancak biraz değinirsek Beyaz Saray’ın içindeyiz odalardan odalara geçişler yapıyoruz. Hedef belli Oval Ofis… Underwood’larla tanıştıktan sonra birçok şeye bakış açınız değişecektir.

Dizinin başrollerinde Kevin Spacey ve Robin Wright var. Kevin Spacey’in oyunculuğunu izlemek o kadar keyifli ki. Mutlaka izlenmesi gereken dizilerim sıralamasında ilk üçe giren bu yapımı mutlaka tavsiye ediyorum. Amerika’yı farklı yüzlerini daha yakından tanımak ve ilişkilerin bağlılığı hakkındaki manevraları izlemenin verdiği keyifle dizi izleyiciyi başka bir boyuta taşıyor.

Hemen aklına politika sevmem izleyemem diyenlere dizinin akıcılığının harika olduğunu söylemek istiyorum. Normalde entrikalar çok bellidir genel yapılarda bu da bir noktadan sonra izleyicide tekrara düşer ancak House of Cards tam bir ezberbozan.

Dizinin en özel yanlarından bir ise Frank Underwood’un (Kevin Spacey) izleyiciyle münasebeti izlediğinizde siz de bu durumdan hoşnut kalacaksınız.