suikast-mechanic-resurrection
Suikast – Mechanic: Resurrection (2016)

Klasik bir Jason Statham filmi olan Mechanic: Resurrection hafta sonu film izlemek isteyenlere iyi bir izleyici deneyimi sunuyor.

Jason Statham filmi çok başarılı bulduğum bir oyuncu özellikle kendi stilini kabul ettirmiş nadir oyunculardan. Tabi bu bazen ilgiyi düşerebiliyor. Filmin başından filmin gelişme ve sonucuyla ilgili fikre kapılma hissi aslında çok haz verici değil. Ancak burada işte Jason Statham devreye giriyor.

Suikast – Mechanic: Resurrection Filminin Konusu

Filmde kabuğuna çekilmiş bir eski kiralık katil olan Arthur Bishop bir işi almak için zorlanmaktadır. Bunun için onun çok yakından düşmanı onunla ilgili bazı yemler hazırlamış ve devreye almıştır. Arthur Bishop gereken cevabı verse de karşı taraf istediğini almadan geri durmayacaktır. Bunun için Arthur Bishop’un zayıf yönünü kullanmaya karar verir ve sonucunda da başarılı olur.

Arthur Bishop dünyanın en zor 3 suikastini kendisine verilmiş süre içerisinde tamamlamak zorundadır. Mechanic: Resurrection filmizle kesinlikle aksiyonu doruklarında yaşatan filmlerden biri. Beklentimin çok üstünde bir şekilde senaryo ilerledi ve kesinlikle film tatmin ediciydi.

Özellikle filmin sadece olayın şiddet ve aksiyona odaklanmaması önemli. Strateji ve plan konularında öne çıkarmalar yapması izleyici deneyimi açısından gayet iyi bir yönlendirme. Filmi vakit kaybı ya da vasat olarak değerlendirmiyorum eğer bu tarz fimleri seviyorsanız mutlaka göz atmanızı öneririm.

Suikast – Mechanic: Resurrection (2016) Hakkında

Yönetmen: Dennis Gansel

Ülke: Fransa, ABD

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

IMDB: 5,6

Vizyon Tarihi: 26 Ağustos 2016

Süre: 98 Dakika