vine-kapaniyor

Twitter sahibi olduğu Vine uygulamasını sonlandırma kararı aldı. Beklenmedik bu kararı Twitter yine sahibi olduğu Medium’un blog sayfasından duyurdu.

Vine 6 saniyelik videoların paylaşıldığı bir sosyal medya platformuydu. Hem ülkemizde hem dünyada birçok sosyal medya fenomeninin ortaya çıkaran Vine uygulamasıdır.

Vine Kapanıyor!

Twitter’dan kamuoyuna yapılan açıklama şu şekilde; “Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.”

Şimdilik erişim devam etse de ileride erişim mümkün olmayabilir. Bunla ilgili açıklamada ufak ipuçları var. Fenomenlerde unutulmadı şirket ünlü hesaplarla ilgili çalışmalar yapacağını her türlü sorunun cevaplanacağını da duyurdu.

Popülerliğini Yitirmeye Başlamıştı

Kimine göre Twitter’ın bu kararı aslında çok sürpriz değil. Birçok sosyal medya platforma gelen yenilikler, birçok fenomenin başka mecralara kayması derken Vine için çanlar aslında bir süredir çalıyordu.