Şok market çalışma şartları nelerdir? Şok markette personel maaşları ne kadar? Şok markette kariyer imkanları nasıl?

Şok markette işe nasıl girilir?Artık sitemizde bu tarz içeriklere yer vereceğiz. Bu bilgileri kaynaklarından elde ederek gerçeğe en yakın şekilde vermeye özen göstereceğiz.

Ancak bu durum hiçbir zaman %100 doğrudur ve kesindir gibi algılanmamalı. Nitekim her zaman her şey değişebilir.

Şok Markette Çalışmak ve Kariyer

Şok Yıldız Holding bünyesine geçtiğinden beri sürekli olarak büyümeye önem verdi ve ciddi bir büyüme hızına ulaştılar. Sürekli mağaza açıyorlar ve bu durumda beraberinden sürekli istihdam imkanı getiriyor. Tabi bunun yanı sıra mağazalarda sirkülasyon hızı da çok yüksek diyebiliriz. Çalışanlar için yükselme basamaklarını tırmanmak da çok zor değil. Düzenli olarak yukarıya doğru da bir yükseliş hızı var. Çünkü sürekli mağaza açılması ve sirkülasyonun çok olması tecrübeli elemanların önemini arttırıyor.

Şok Markette Sistem Nasıl İşliyor

Mağaza büyüklüğüne göre personel sayısı değişmekle beraber bir mağazada 3 kişi de olabilir 5 kişi de yahut 6 kişi de. Burada büyüklük, ciro, eleman sayısının durumu gibi etkenler belirleyicidir. Bununla beraber eksik kalma gibi durumlarda yaşanabilmektedir.

Hiyerarşik Düzen

  • Mağaza Personeli
  • Master
  • Mağaza Sorumlusu

şeklindedir. Burada unutulmaması gereken discount market olan Şok’ta bu düzenin keskin olmayışıdır. Herkes her işi yapabilir mantığı benimsenir. Yeri geldiğinde mağaza sorumlusu kasa açar, yeri geldiğinde master yeri siler gibi. Kim neye müsaitse o işi yapmaya çalışır. Hiyerarşi daha çok mağazanın işleri ve işletilmesiyle alakalıdır.

Şok Market Maaşları 2016

Mağaza Personeli: 1300 – 1500 tl 3. ayın sonunda artış söz konusu olabilir.

Master: 1700 – 1900 tl

Mağaza Sorumlusu: 2000 – 2500 tl

Bu rakamlar değişkenlik gösterebilir. Ancak son dönemdeki ortalama maaşlar bu şekildedir. Bununla beraber bazı yan haklar verilebilir. Çek, şok kart gibi. Yol ve yemek ücreti verilmemektedir. Çalışma saatleri farklılık göstermektedir. Bazı durumlarda ful çalışmanız gerekebilir. Ve bu durum uzun sürebilir. Bunları göz önünde bulundurmanız da fayda vardır.

! Şok Mağaza Sorumlusu Ne İş Yapar?

[poll id=”2″]