Aras kargo çalışma şartları nasıl? Aras kargo maaşlar ne kadar? Aras kargoda çalışmak istiyorum? Aras kargo iş başvurusu nasıl yapılır?

Ülkemizde büyük kargo şirketlerinden biri olan Aras kargo 1989’dan beri aktif olarak hizmet vermektedir. Tabi rağbet çok iş gücü az olunca kargo şikayetleri de beraberinde geliyor. Bu da hizmet kalitesini tartışılır kılıyor.

Aras Kargo Çalışma Şartları ve Maaşlar 2016

Aras Kargo Çalışma Şartları 

Tabi pozisyonunuza göre açıkçası çalışma durumunuz değişir ama yine yoğun bir tempoda çalışmak durumunda olacağınızı bilmenizde fayda var. Şube personel, dağıtan personel, şoför ve yönetici her pozisyonda yoğun çalışma saatleri içerisinde sürekli bir koşuşturma içerisindesiniz. Siz kargoya veren kişi aradan çıktıktan sonra tüm muhatabı üstünüze aldığınız için sorumluluk aslında büyüktür. Ancak günümüzde kargo şirketleri bunu çok iyi kullanamıyor.

Aras Kargo da 8 – 9 saat çalışırsınız. Bazı durumlarda biraz mesai yapmanız söz konusu olabilir. Belli bir oranda yemek ücreti alırsınız. İzin günleri genellikle Pazar’dır. Cumartesi belli bir saate kadar yine çalışmak söz konusudur.

Aras Kargo Maaşlar 2016

Personeller arasında bazı farklılıklar vardır. Şube personeli, Dağıtım personeli birbirine yakın maaşlar alırlar. Asgari ücret ve biraz üstü diyebiliriz. Ancak genelde asgari ücrettir. Çalışma saatleri esas alınır. Ayrıca şirkette Prim uygulaması vardır. Hedef tutturulduğunda maaşınıza ek olarak prim yansır. Yöneticiler de orta düzey yönetici maaşı alırlar. 2500 TL+ şeklinde.

Aras Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kariyer sitelerinde genelde ilanı oluyor alım yapacağı zaman ancak şubelerden form doldurarak başvurmak çok daha iyi olacaktır.

[poll id=”2″]