paypal-2017-yilinda-da-donmeyebilir

Paypal’ın kapanmasından bu yana ödeme sistemleriyle ilgili birçok sıkıntı ortaya çıktı. Özellikle Paypal ile ödeme alan girişimciler büyük problemlerle baş başa bırakıldılar.

Paypal ile ilgili detaylı bir yazı paylaşmıştık bir süre önce okumak için tıklayınız.  O zamandan bu yana herkes iyimser olmaya çalışıp bir umut yeni yılda çözülür düşüncesindeyken yakın zamanda böyle bir durumun mümkün olmaya ortaya çıktı.

Paypal Paylaşacağımız Yeni Bir Şey Yok!

Birçok kişi Paypal ile iletişime geçiyor ve sürekli konuyu yakından takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir Paypal yetkilisi ile konuşan kullanıcı aldığı yanıt karşısında umutlarının ciddi oranda aldığını azaldığını paylaştı.

Soru: Paypal 2017’de Türkiye döner mi son gelişmeler neler?

Gelen Yanıt: Şuan için paylaşacağımız yeni bir şey yok. Hizmetimizi verebilmek için gerekli izinlerle ilgili fırsatları bekliyoruz ve araştırıyoruz.

Gibilerinden bir yanıt almış. Bu minval dışında da pek bir şey yok. Sanal kart ile ödeme yapabiliyorsunuz ancak ödeme almanız gibi yok. Kapalı kısıtlı bir şekilde işleyiş devam ediyor.

BDDK’nın Geri Adım Atması Şimdilik Beklenmiyor

Bddk özellikle vergi konusunda büyük bir hassasiyetle konuya yaklaştığı için Paypal eğer Türkiye’de hizmet verecekse sunucularını Türkiye’ye taşımak zorunda düşüncesini taşıyor. Finansal verilere istediğin ulaşabilmeyi hedefleyen Bddk arasında bir türlü çözüm sağlanamadı.

Paypal Geri Dönebilir

Paypal tüm teknik çalışmaları sağlayıp ilgili izinleri aldığı yeniden Türkiye’de hizmet verebilir. Ancak çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylemek için bu yazıyı paylaşıyorum. 2017 Mart’ta Paypal dönüyor, Paypal servisi 2017 ilk aylarda açılacak gibi bir durum yok. Ama bu açılmayacak ve Paypal hiç dönmeyecek anlamına da gelmemeli. Çünkü Paypal’ın Türkiye hacmi rakamları hiçte az değil ancak nasıl bir gelişme yaşanacak hala ucu açık. Belki kendi içinde bir planlaması vardır Paypal’ın bunu zamanla göreceğiz. Enseyi de karartmamak lazım.

Son dönemde ortaya atılmış bazı Paypal işlem yalanları,

  • Yurtdışında hesap açın kredi kartınızı tanıtabilirsiniz. (Hayır)
  • Sanal kart ile ödeme alabilirsiniz. (Hayır)
  • Ebay’de Paypal kullanılabilir (Hayır)

1 MART 2021 GÜNCELLEME

Paypal hala yok…