Aslında bu filmi izleyeli baya oluyor, sonradan birçok filmde izledim ama sitenin içeriğiyle de alakalı olduğu için bu filme ayrı bir parantez açmak gerekiyordu.

Alakası nedir diye düşünenlere kadın bir girişimcinin serüveninin anlatılması diyebiliriz.

Girişimci Bir Kadının Zorlu Yoldaki Hikayesi: Joy

Filme bazılarınız ön yargılı yaklaşmasın diye Lawrence’dan hemen bahsetmek istiyorum. Elbette yanında sık gördüğümüz Robert De Niro faktörü de var ama Jennifer Lawrence oyunculuk anlamında da filmde doyurucu bir rol üstlenmiş. Üstelik izleyiciye bunu çok başarılı bir şekilde geçiriyor. Bazı filmlerindeki performansını beğenmeyen biri olarak Joy filmindeki performansı gayet tatmin edici.

Bir Girişimcinin Serüveni

Hele ki bu girişimci kadınsa ve önünde birçok engel varsa olaylar nasıl gelişir, işler nasıl yoldan çıkar bunu filmde net görebiliyoruz. Joy‘un hayatı kısa sürede bizi içine alıyor ve tam tek düze acaba sıkılacak mıyız dediğimiz yerde film başlıyor ve ardı geliyor.

Filmi başarılı buldum. Çeşitli ipuçlarıyla girişimcilikle uğraşanlara önemli şeyleri de gösteriyor. Ayrıca azmin ve inancın ne kadar önemli olduğunu da film size hissettiriyor. Müsait bir zamanınızda eğer izlemediyseniz Joy filmini izlemenizi öneririm.

JOY

Yönetmen: David O. Russell

Ülke: ABD Tür:

Biyografi, Komedi, Dram, Tarihi

IMDB: 6,6

Süre: 124 Dakika