Geçtiğimiz gece büyük bir keyifle izlediğim Karanlık Sular – The Shallows adlı filmden biraz bahsedelim. Filmin başrolünde Gossip Girl ve daha birçok yapımdan hatırladığımız güzeller güzeli Blake Lively yer alıyor.

Blake Lively oyunculuk konusunda çok başarılı bir performans ortaya koymuş. Hem güzelliği, hem zekasıyla kendine hayran bırakan Lively filmde bizi son ana kadar kendisine bağlıyor.

Özel Bir Tatil ve Büyüleyici Bir Cennet

Filmde Nancy (Blake Lively) annesini kaybetmiştir. Ve onu çok özlemiştir. Bu sebeple daha önce annesinin sahili olarak bildiği ama adını bilmediği harika bir yere doğru yolculuğa çıkar. Kısa bir süre keyifli yol arkadaşı ile muhabbetten sonra sonunda ulaşmak istediği yere varır. Bu esnada yanında gelmesi gereken arkadaşı onu eker ve yalnız kalır. Onu getiren yerli nasıl döneceğini sorar o bir şekilde halledeceğini söyler ve yalnız başına sörf yapmak için sahilde kalır.

Yaşam Savaşı Başladığında İnsan Yalnızlıkla Nasıl Savaşır?

Çok geçmeden kendini okyanusun sularına bırakır Nancy ve sörf yapmak için ilerler. İleride iki kişi daha vardır onlarda sörf için oradadırlar ve aralarında ufak bir sohbet geçer. Biraz zaman geçtikten sonra gençler ayrılır ve Nancy  son bir tur için yine okyanusa girer. Günün son sörfünü yapacakken bir şeyler ters gider ve alabora olur, akabinde ölmeye yüs tutmuş bir balina suya vurmuştur ve bir anda karşısına çıkar. Onu bu hale getiren köpek balığı ise yakınlardadır ve hiç ummadık anda hamlesini yaparak Nancy’ye saldırır. Nancy bir umut sahile sesini duyurmaya çalışır ama artık çok geçtir. Üstelik bulunduğu yer de med cezir (gel git) olayı olmaktadır.

blake-lively-karanlik-sular
Nancy (Blake Lively)

Nancy’nin yaşam savaşını izliyoruz. İzlerken farklı olaylara da şahit oluyoruz.

Gerçekten son zamanlarda izlediğim güzel filmlerden biriydi. Blake Lively çok iyi bir iş çıkarmış. Filmin yönetmeni Jaume Collet-Serra da bizi görsel bir şölene davet ediyor. Mutlaka izlemenizi öneririm.

Karanlık Sular – The Shallows

Ülke: ABD

Tür: Dram, Korku, Gerilim

IMDB: 6,7

Süre: 86 Dakika

Bütçe: $17,000,000

Hasılat: $19,123,783