Kısa bir süre önce izlediğim No Escape – Kaçış Yok filmini değerlendirdim. Spoiler içerir, baştan söyleyelim.

Gerilimi Hiç Düşmeyen Film: No Escape – Kaçış Yok

Amerikalı bir aile kendi kültürlerinden tamamen farklı bir yere gitmek durumunda kalırlar.

Yolculuk esnasında tanıştıkları Hammond ile yolculuk streslerini keyifli bir sohbetle biraz olsun atarlar. Hammond sürekli gezen emekliliğinin tadını çıkan biridir. Aile otele gelir ve uyum sağlamaya çalışır.

Aynı saatlerde ise ülkede durum karışmaya başlar. Ülke için çok önemli olan su şirketinin özelleştirilmesine yerel radikaller karşı çıkmaktadırlar. Ve bir ayaklanma planlamışlardır. Devlet başkanını etkisiz hale getirirler ve sonrası tam bir kaos ortamına dönüşür.

Aile ise her şeyden habersiz ilk güne uyanır. Jack ailesinin yanında kısa bir süre için ayrılır ve çarşıya çıkar bir anda kaotik bir durumun ortasında kalır. Ülkede darbe yapanların hedefindedir. Çünkü Jack’in geliş sebebi su şirketiyle alakalıdır. Radikaller Jack’in ve ailesinin kaldığı otele saldırırlar ve istedikleri şey açıktır. Tüm yabancılar ölmelidir!

Jack, eşi ve küçük 2 kızlar için artık her şey çok daha zor ve çok daha karmaşıktır. Ailesini korumak için her şeyini ortaya koymak zorunda olan Jack ve ailesinin 24 saat içerisinde yaşadıklarına tanıklık ediyoruz.

Filmi başarılı buldum ve izlemenizi tavsiye ederim. Kaçış Yok’un başrollerinde Owen Wilson, Lake Bell, Pierce Brosnan gibi isimler bulunuyor. Filmin İMDB puanı ise 6,8