girisicimlere-tavsiyeler

Girişimciler iş kurma sürecinde bazen öyle basit şeyleri atlıyor ya da önemsemiyorlar ki sonrasında zor durumlarda kendilerini bulabiliyorlar.

Bu yazımızda girişimcileri etkileyen bazı insani durum ve davranış biçimlerinden bahsedeceğiz. Alışkanlıklarımız ve tercihlerimiz geleceği belirler unutmayın…

Baskıyla Başa Çıkamamak

Hayatta her şey beklenmedik bir sonla karşınıza çıkabilir. Her olumsuz durumda karalar bağlayıp bu iş olmayacak galiba derseniz her defasında başa dönersiniz. Durumu kontrol altına çalışmak ve doğru bir değerlendirme yaparak harekete geçmek doğru olacaktır. Sinirleriniz bozulabilir hatta istemediğiniz kararlar vermek durumunda olabilirsiniz ama bir şeyler yapmak durumundasınız.

Yeni Şeyleri Keşfetmekten Çekinmek

Sürekli gelişime ve öğrenime açık olmak sizi güçlü kılar. Hem iş hem de sosyallik açısından bu durum önemlidir. Hiç fikriniz olmadığı ama ilginizi cezbeden yeni şeyleri deneyimlemekten korkmayın onların size ciddi kazanımları olacaktır.

Ketum Olmayı Öğrenmemek

Her düşüncenizi her yerde ifade etmeyi dobralık olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak girişimciyseniz ve iş dünyasında aktif rol almayı hedefliyorsanız her kesimden her düşünceden insanlarla network yapmanız gerektiğini unutmayın. Bir konuda sivrilen keskin düşüncelerinizi bir ok gibi karşı tarafa fırlatmak kariyeriniz için hiçte iyi bir fikir olmayabilir.

#Girişimcilik sürekli keşfetmeyi gerektirir.