İş kurmaya karar verdiniz, ancak ne iş yapsam diye düşünüyorsanız sizin için hızlı bir süreçle işinizi kurup iş hayatına atılabileceğiniz 5 iş fikrini paylaştık.

İş kurmak konusunda fikrin hayata nasıl geçirildiği son derece önemlidir. Dolayısıyla iş kurmaya karar verdiğinizde her açıdan düşünmeniz gerekir. İyi ve kötü polisi her rolde oynamalı olası senaryoları tespit etmeli ve bir fizibilite yapmalısınız.

Hızlı Kurulabilen 5 İş Fikri

Çağrı Merkezi

cagri-merkezi-kurmak
Hızlı kurulabilen iş fikirleri – Çağrı Merkezi

Ülkemizde çağrı merkezi sektörü her geçen gün gelişiyor ve büyümesini sürdürüyor. İster bayilik isterseniz farklı anlaşma usülleriyle kendi çağrı merkezinizi kurabilirsiniz. Büyüme oranına göre personel ve iş potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Ofis, personel ve sistem maliyetleri dışında ilk başta ciddi bir gider olmayacaktır. Bahsettiklerimiz başlıklar konusunda da iyi araştırma yaparsanız iyi bir rakama işinizi kurabilirsiniz.

Spor Salonu

spor-salonu-acmak
Spor Salonu açmak iyi bir girişim olabilir.

Spor salonları yaygınlaşmaya başlasa da hala büyüme sürecinde. Eğer iyi bir lokasyon ve uygun bir işyeri bulabilirseniz. Üyelik ücretleriyle iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Alanında uzman bir veya iki kişiyle biraz alet edavatla başlangıç aşamasında başlayabilir ya da biraz üstüne düşülüp detaylarıyla iyi bir spor salonu hayata geçirebilirsiniz. Kendini amorti ettikten sonra iyi bir gelir getirecektir. Hatta şirketlerle anlaşıp özel komisyon indirimleri, kampanyalarda yapabilirsiniz.

Dadı – Hizmetli Servisi ve Mobil Uygulaması

dadi-hizmeti
Yenilikçi bir proje ve sağlam bir altyapı gerektiren bu iş fikri iyi yapıldığında kurumsal bir yapı ortaya çıkarabilir.

İşi biraz inovasyon ve mobil odaklı bir şekilde yapabilirseniz. Başarı elde etmeniz mümkün. Dadı hizmeti almak isteyenlerle alanında uzman kişileri bir araya getirdiğiniz bir platform yaratabilirsiniz. Bu alandaki ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Kaliteli ve iyi planlanmış bir yapı büyümesini katlayarak sürdürebilirsiniz. Kişilerin yetkinliği, güvenlik ve hizmet kalitesi gibi konularda her şeyin düşünülmüş ve kullanıcı nezdinde bu intibanın uyandırılması son derece önemlidir.

Son iki başlık girişimciler, ek iş yapmak isteyenler için daha kolay yapılabilir şeyler;

  • Duvar Yazısı Silme & Boyama

Gerek mülk sahipleri, gerek işyerleri sahipleri bu durumlardan muzdarip olabiliyorlar. Uygun fiyatlara böyle hizmetler sunarak iyi rakamlar kazanabilirsiniz. Aracınızın arkasına atıp temizlik malzemelerini ve işe koyulun. Tabi bu konuda araştırma yapmayı unutmayın ki zor duruma düşmeyin. Boyama ya da temizlik ne yaparsanız yapın sonucunda iş tam anlamıyla tamamlanmalı.

  • Evrak İmha Hizmeti

Bazı evraklar tamamen imha edilmelidir. Maliyeti düşürmek isteyen şirketler bu cihazı almayabiliyorlar. Küçük işletmelerin bu evraklarını imha edebilirsin. Tabi ilk başta garip geliyor ancak buradaki olay buna ihtiyacı olanları tespit edip güzel ve düzenli çalışan bir networ kurmak.