Facebook’ta geçmişteki mesajlarınızın tamamına ulaşabilirsiniz. Silinmiş olsa bile!

Sizin gönderdiğiniz ya da aldığınız tüm mesajlara ulaşabilmeniz mümkün. Yine silinmiş eski paylaşımlarınıza da ulaşmak mümkün. Facebook geçmişi arşivliyor, ve bunu kullanıcılarının indirmesine izin veriyor. Ayrıca hareket dökümünde indirme yapmadan da ilerleyebilirsiniz. Ancak mesajlar vs. geçmişe gitmek için veriyi indirmek gerekiyor.

Hesap Ayarları’ndan Tüm Facebook Geçmişinizi İndirmek Mümkün

Facebook’ta sağ üstte açılan sekmede Ayarları tıklayın zaten gelen sayfa da bu sayfanın adı Genel Hesap Ayarları hemen en altta Facebook verilerinin kopyasını indir cümlesini göreceksiniz. Tıkladığınızda aşağıdaki ekran görüntüsü gelecek;

facebook-veri-indirme
Facebook geçmişi nasıl indirilir

Bu ekranda Arşivimi Başlat dediğinizde şifre girmenizi ister. Şifrenizi giriniz. Sonra aşağıdaki ekran açılır;

facebook-gecmis
Facebook geçmişi indirmek

Arşivimi Başlat tuşuna bastıktan sonra karşınıza bilgilerinizi topluyoruz mailinize göndereceğiz adlı uyarı gelir.

facebook-arsiv-indirme

Bir süre sonra mailinizi kontrol edin Facebook size güvenlik maili gönderecektir. O mailden kısa bir süre sonra arşivinizin hazır olduğuna dair bir mail alacaksınız ve o mailde indire tıklayıp son kez şifrenizi girdikten sonra tüm geçmişinizi indirebileceksiniz. Yükleme bitince istediğiniz başlıkta istediğiniz geçmiş verisine ulaşabileceksiniz. Sıkıştırılmış olarak zip formatında gönderecektir Facebook, tek yapmanız gereken Mesaj bölümüne gidip sildiğiniz dahil tüm mesajlarınıza ulaşmak olacak.

Yine aynı şekilde size gönderilen arşiv de kendinizin Facebook geçmişine dair her şeyi bulabileceksiniz.