Araba sahipleri genellikle arabaların dışlarını düzenli olarak temizletirken içlerine aynı özeni göstermeme eğilimindedir. Hal böyle olunca da araç içerisinde çıkarılması daha zor olan lekeler meydana gelir.

Özellikle araba sık sık kullanılıyor ve çocuk ya da evcil hayvan gibi ek faktörler bulunuyorsa durum daha vahim bir hal alabilir. Bu durumda ya hazır olarak satılan kimyasallardan ya da kendinizin yapacağı reçetelerden yararlanarak ciddi bir iç temizliğe girişmeniz gerekir.

Ancak hazır olan satılan araç temizlik ürünleri maliyetli oldukları gibi aynı zamanda kimyasal oldukları için çevreye de zarar verirler. Eğer araba içi döşeme temizleyici nasıl yapılır diye merak ediyorsanız o zaman sunduğumuz birbirinden farklı reçeteleri deneyebilirsiniz.

1. Araba İç Döşemesi Nasıl Temizlenir?

Döşeme temizliği için öneriler kısmının ilk aşamasında aracınızın içinin boşaltılması gelmektedir. Aracınızda bulunan çöpleri ve kişisel eşyalarınızı çıkararak işe başlamalısınız. Daha sonrasında ise elektrik süpürgesi kullanarak aracınızın içini süpürmeli böylelikle tozları döşemelerden uzaklaştırmalısınız. Süpürme işleminde ayrıntılara dikkat etmeli ve aracın her noktasını süpürmelisiniz.