Günümüzde gitgide yaygınlaşan sosyal medyayı hepimiz günlük hayatımızda fotoğraflarımızı ve videolarımızı paylaşmak, başımızdan geçen olayları anlatmak için hatta canlı yayınlar yapmak için kullanıyoruz.

Instagram da bildiğiniz üzere bir çok özellik mevcut bunlardan biri de canlı yayın özelliği, isterseniz ilk olarak nasıl canlı yayın yapılır onu inceleyelim.

Instagram da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram da canlı yayın başlatmak çok kolay. Canlı yayına başlamak için öncelikle sol üstteki kamera simgesine dokunuyorsunuz veya sağa kaydırma yapıyorsunuz eğer zaten daha önceden Insta Stories (Instagram Hikayeleri) özelliğini kullanıyorsanız bu size fazla yabancı gelmeyecektir.

Instagram Canlı Yayınları Geliştiriyor

Bildiğiniz gibi gitgide gelişen instagram her güncelleme gerek tasarımsal olarak gerekse yazılımsal olarak bazı yenilikler getiriyor. Bildiğiniz üzere instagramda canlı yayını sadece kendi hesabınızdan yapabiliyordunuz, arkadaşınızla canlı yayın başlatmak isterseniz yüz yüze görüşüp öyle canlı yayın yapmanız gerekiyordu ama artık bu durum değişecek gibi duruyor.

Instagramın son duyurularına göre arkadaşların aynı anda canlı yayın başlatabileceklerini duyurdu. Bu özelliği kullanmakta bir o kadar basit, normal bir şekilde canlı yayını açıp birlikte canlı yayın yapacağınız arkadaşınıza davet yollayacaksınız. Arkadaşınız daveti kabul ettiğinde ekran ikiye bölünecek, böylece arkadaşınızla farklı cihazlardan aynı canlı yayında bulunabileceksiniz. İstediğiniz de o arkadaşınızı yayından çıkarıp farklı bir arkadaşınızı alabilirsiniz.