internetten-para-kazanmak

İnternet hayatımızın bir parçası artık ancak o kadar hızlı bir değişim içerisindeki ilgili olduğu her alanda çok hızlı yenilikler oluyor. Bu da bu işlerle ilgli olanlar ve ilgili olmak isteyenler için yeni kazanç kapılarını açıyor. Bu yazımızda bazı gelir modellerine değineceğiz. Yazıda sadece gelir modelleri ve haklarındaki bilgilerden bahsedeceğiz, ilerleyen günlerde bu gelir modellerini tek tek ve daha fazlasını inceleyeceğimiz yazı dizileri geliyor olacak. Bu sebeple sitemizi takip etmeyi ve hemen sağ üstte abone olmayı unutmayın.

  • Google Adsense

Şüphesiz web dünyasının en bilinen ve en umut bağlanılan gelir modellerinden biri. Adsense üzerinden iki şekilde gelir elde etmek mümkün. Birincisi, web siteniz ya da blogunuz üzerinden başvuru yapıp adsense hesabınızın onaylanması bunun için gmail kullanmak ve sitenizin gerekli politikaları karşılaması yeterlidir. İkincisi ise, YouTube üzerinden gelir elde etmek isteyenler için videolarının üzerinden kazanç sağlayabileceği model. Bunun için de YouTube üzerinden gerekli ayarlamaları ve başvuru yapmanız gerekiyor.

  • Reklam Yayıncılığı

Reklam konusunda Adsense tek değil ve farklı şirketlerin belli kriterler karşılığında yayıncısı olabiliyorsunuz. Sitenizin reklam performansına göre de kazanç sağlıyorsunuz. Bu alandaki bazı şirketlerden ve sistemin içeriğinde başka bir yazımızda bahsedeceğiz.

  • Tanıtım Yazıları & Link Satışları & Sponsor Reklamlar

Bir web siteniz ya da blogunuz varsa ve yazılarınız okunuyorsa farklı site sahipleri size belirledikleri formata göre ücretli şeyler satın alabilir. Tanıtım yazısı siteler arası etkileşim yaratan ve bir sitenin hem arama motorlarında hem de kullanıcı nezdinde tanınırlığını arttıran ücretli bir içeriğin linkli olarak paylaşılmasıdır. Bunun yanı sıra sitenizin uygunluğuna göre link satışları ve alanınız varsa sponsor reklam formatları belirleyip süreli olarak satış yapabilirsiniz.

  • Kategorinize Özel Reklam Anlaşmaları

Örneğin bir tatil siteniz var ve iyi bir kitle tarafından da takip ediliyorsunuz. Sosyal medyayı aktif kullanıyorsunuz ve etkileşim yaratabiliyorsunuz. Tur şirketleri, hoteller, kısaca tatil ile ilgili yerlerden özel teklifler alabilir ya da siz onlara teklifinizi iletebilirsiniz. Bu sayede ciddi bir gelir elde etmeniz mümkün olabilir.

Ekleyebileceğimiz başlıklar elbette var ve yapıya göre farklı gelir seçenekleri de oluşturmak mümkün. Sitemizde bunların hepsini çok detaylı bir şekilde irdeleyeceğiz. Artık günümüzde web üzerinden ciddi bir şekilde gelir sağlamak mümkün ama asla kolay ve emeksiz değil. Takipte kalın.