Karbonat çamaşırlarınızı yıkarken işe yarayabilir. Leke çıkarıcı, koku giderici ve rengi iyileştirir. Ayrıca, doğaldır.

Sıvı deterjanın daha fazla çalışmasını sağlamak için çamaşırlara 1/2 oranda karbonat ekleyin. Karbonat, yıkamadaki pH’ı dengeleyerek daha temiz ve daha parlak giysiler sağlar.

Kirli havlu ve çarşafların taze kokmasını sağlamak için durulama döngüsüne 1/2 fincan kabartma tozu ekleyin.

Sonraki

2. Çamaşırlarınıza Sirke ve Karbonat Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sirke ve kabartma tozu hem normal hem de HE çamaşır makinelerinde güvenli olsa da, olağanüstü ve kokusuz bir temizlik sağlamada yüksek performanslı çamaşır deterjanlarından önemli ölçüde daha az etkilidirler.

Sirke düşük pH seviyesi, pamuk, keten ve suni ipek gibi selüloz liflerini veya naylon lifleri zayıflatabilir ve pH’a duyarlı boyaların rengini değiştirebilir. Normal çamaşır deterjanınızla birlikte yıkamaya sirke eklemek temizleme performansını etkileyebilir.

Karbonatın yüksek pH’ı yün, kaşmir ve ipek gibi doğal, protein bazlı liflere zarar verebilir ve zamanla renkleri solabilir.

Sirke ve kabartma tozu, makul miktarlarda kullanıldığında çamaşır makineniz için zararlı olmamasına rağmen, aşırı kullanım, döngüleri çalkalamadan sıkmaya değiştirmekten sorumlu parçalar olan tahrik mili bileşenlerinin bazı kaplamalarını etkileyebilir. Mercimeği Kaynattığınız Suyu Dökmeyin

Sonraki