Fotoğraf: jonas mohamadi

Evde pasta yapmak için usta olmanız gerekmez. Sadece bazit birkaç püf noktasına dikkat ederek gayet güzel pasta çeşitleri hazırlayabilirsiniz.

Ev yapımı pastaların kendine has, bambaşka bir lezzeti de var. Bu nedenle daha önce denemediyseniz bile kendinize güvenin ve en güzel ev yapımı pasta çeşitlerinden birini seçerek hemen yapmaya başlayın!

  • Ganajlı Pasta

Sıvı krema ve bitter çikolatası kullanılarak yapılan ganajlı pasta, görüntüsü ile kendine hayran bırakıyor. Kare dilimler halinde keserek servis yapabileceğiniz ganajlı pasta, misafirlerinize de sunabileceğiniz bir lezzettir.

Malzeme sayısının biraz fazla olduğunu kabul ediyoruz ancak ortaya çıkan sonuç da ‘‘buna değer’’ dedirtecek. Süslemesini de dilediğiniz gibi yapma şansınız var.

  • Latte Pasta

Pek çok ev yapımı pasta çeşidi ile kıyaslandığında çok daha hafif olan latte pasta, günün istediğiniz herhangi bir saatinde tüketebileceğiniz bir lezzettir.

Bu nedenle hafif tatlardan hoşlananlar için ideal bir seçenek oluyor. Peki, latte pasta nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılır? Bu sorunun yanıtı ve birbirinden harika pasta tarifleri için yemek.com’da yer alan seçenekleri incelemeniz yeterli olacak. Latte pastanın detaylı tarifini ve püf noktalarını bu sitede bulabilirsiniz.

  • Havuçlu Mozaik Pasta

Mozaik pasta zaten vazgeçilmez lezzetlerden biri oluyor. Bir de içerisine havuç lezzeti girince pastaya karşı koymak imkansızlaşıyor.

Havuçlu mozaik pasta üçgen formunda olduğundan sunum konusunda da problem yaratmıyor. İçerisine istediğiniz çikolata çeşitlerinden ekleyerek daha tatlı ve daha leziz olmasını sağlayabilirsiniz. Bu özel pasta tarifini de yemek.com’da bulabilirsiniz. Çocukların severek tükettiği pasta çeşitlerinden biri olduğunu da ekleyelim. Aynı zamanda bisküvi parçalarıyla da buluşturarak daha kıvamlı olmasını sağlamanız mümkün!

  • Elmalı Rulo Pasta

Evde kalan birkaç elmayı değerlendirmek için de tercih edebileceğiniz elmalı rulo pasta, hem görüntüsü hem de tadı ile çok beğeniliyor. Hamurunu hazırladıktan sonra içerisine rendelenmiş ve pişirilmiş elmaları ekleyerek hamuru rulo şeklinde sarmanız yeterli!

Diğer hazırlık aşamaları çok daha kolay olduğundan sadece birkaç dakika içerisinde elmalı rulo pastayı tüketime hazır hale getirebilirsiniz. Ancak hamurun tutması için doğru tarifi uygulamanız çok önemli ve bu doğru tarif de tahmin edebileceğiniz gibi yemek.com adresinde bulunuyor!