Photo by Jodie Louise from Pexels

Köpek yatakları, köpek sahiplerinin ilk olarak edindikleri malzemelerden biridir. Yeni bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız siz de evinizde mutlaka bir köpek yatağı bulundurmalısınız. Yatak seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları kısaca şu şekilde açıklayabiliriz;

Köpek yatağını seçmeden önce bulunduğunuz ortamda köpeğinize özel bir alan seçmelisiniz. Belirlediğiniz bu alan, sadece köpeğinize özel olmalı. Böylelikle kendini daha rahat hissedecek ve yerini benimseyecektir.

Köpeğinizin ırkına göre bir yatak seçmek son derece önemlidir. Büyük ırk bir köpeğe sahipseniz büyük ırk köpek yatakları modellerinden birini satın almalısınız. Küçük ırklar için ise yine küçük ırk köpek yataklarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle dostunuz seçtiğiniz yatağın içine tam olarak sığar ve konforu üst düzeyde olur. Köpek yataklarının farklı çeşitleri de vardır. İç mekan köpek yatakları, köpeği ev gibi kapalı ortamlardan besleyenler için en ideal olan ürünlerdir. Dış mekan köpek yatakları ise bahçede besleyenler için daha uygundur. İç mekan yataklarının çoğu yıkanabilir kumaştan üretilirken, dış mekan yatakları da su geçirmez malzemelerden üretilmektedir.

Köpek yatağı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da markadır. Bu konuda kendini kanıtlamış, dünyaca ünlü markaların ürünleri kaliteli malzemelerden üretildiğinden dolayı çok daha uzun ömürlü olacaktır. Eurocat, Petbag, Trixie, Bedspet, Dubex, Leos gibi markaların ürünlerini gönül rahatlığı ile satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Köpek Ayakkabısı

Köpek ayakkabıları da köpeklerin pati sağlığı açısından önemli köpek malzemelerindendir. Sıcak ve soğuk havalara göre özel olarak üretilen köpek ayakkabıları, dostunuzun günlük yürüyüşü sırasında kullanabilen ürünlerdir. Yağmurlu günlerde kullanmak için su geçirmez köpek ayakkabısı ya da silikon köpek ayakkabısı seçmelisiniz. Bu ayakkabı çeşitleri soğuk havalarda daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür.

Yazın ise yazlık köpek ayakkabısı çeşitlerini kullanmak daha doğru olacaktır. Köpeğinizin patilerini ısınan asfalttan yazlık köpek ayakkabıları ile koruyabilirsiniz. Bu ayakkabı çeşitleri daha yumuşak malzemelerden üretildiği için dostunuzun patilerinin terlemesini de önleyecektir.

Köpek ayakkabısı seçerken tıpkı köpek yatağında olduğu gibi köpeğinizin ırkını göz önünde bulundurmalısınız. Ayakkabılar dostunuzun patisini sıkmamalı ya da bol gelmemelidir.

Bütçenize uygun köpek yatağı ve köpek ayakkabılarını Petihtiyac.com sitesinden satın alabilir, diğer köpek malzemeleri için de ürünleri inceleyebilirsiniz.