PAYLAŞ

Zaman zaman dikkatimizi bir türlü toplayamayız. Ancak yapılması gerekenler vardır ve zaman ilerledikçe bunlar bir yığına dönüşebilir o zaman daha kasvetli bir durum ortaya çıkar iyice hata potansiyeli yüksek biri haline gelebiliriz.

Bu duruma düşmemek için birkaç adımda kendimize en uygun olan çözümleri yaratarak harekete geçmekte tereddüt etmemeliyiz.

Çalışmalarını Planla

Harekete geçmeye hazırsın ama kararsızlık var bu bile dikkat dağınıklığı sebebi çalışmaya başlamadan önce planlama yapmak ve önem sırası oluşturmak işinizi kolaylaştırır.

Odaklanmak

Çalışmaya başladığınızda hiçbir şey dikkatinizi dağıtmamalı ve gerekli ortamı oluşturmalısınız. İster son ses müzik açık olsun ister sıfır sessizlik olsun ya da gezerek çalışın sevdiğiniz metodu seçin ve odaklanmanıza bakın. Odağınızı dağıtacak şeyleri ortadan kaldırın.

Alarm Kurmak & Hatırlatıcı Alışkanlığı

Artık teknoloji her yerde ve hepsinde not al, alarm kur, hatırlatıcı kur gibi özellikler var. Bunlardan faydalanmak için artık vakit kaybetmeyin sadece doğum günü vs. değil her şey için kullanın ve alışkanlık haline getirin.

Sosyal Yanınızı Güçlendirin

Sosyalleşin, yeni insanlar tanıyın, yeni şeyler keşfedin. Her şey olsun bunun içinde spor da olsun, keyifli bir sohbette, sinemada, sevdiğin bir kitabı almak için sahafta geçirilen zamanda…

Bu basit adımlar daha çoğaltılabilir elbet, önemli alan fark etmeniz ve uygulamaya bir yerden başlamanız gerisi zamanla gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here