Photo by João Jesus from Pexels

Yapılacak yığınla şey var ama bir türlü dikkatinizi toparlayamıyor musunuz? İşte bu durum kronikleşirse durum vahim demektir.

Çok geçmeden önlemleri almak ve harekete geçmek gerekir.

Çalışmalarını Planla

Plansızlık bu durumu tetikleyen şeydir. Her şey yığılır ve sonrasında işin içinde çıkmazsınız. Hangisine öncelik versem diye düşünürken zaman akıp gider. Mutlaka ne yapmanız gerekiyorsa planlayın. Artık bir sürü uygulama var, hatırlatıcılar var bunlar işiniz kolaylaştıracaktır.

Odaklanmak

Bir şeyi seçin ve ona odaklanın. Telefonu sessize alın dikkatinizi dağıtacak ne varsa uzaklaşın. Bir konu dışında başka konulara o anda kesinlikle vakit ayırmayın. Focus olun bu sizi birkaç dakika sonra motive edecektir.

Alarm Kurmak & Hatırlatıcı Alışkanlığı

Yukarıda bahsettik, artık günümüzde bir sürü uygulama var. Ajandanız bile artık online, hal böyleyken yapmanız gereken tek şey planlı olmak. Planlarınızı önceden yapın ki son dakikaya sıkışmasın. Sonra başa dönersiniz.

Sosyal Yanınızı Güçlendirin

Bu kadar imkan varken insanlar daha yalnızlaşıyor, içine kapanıyor. İşin acı tarafı insanlar artık her şeyden korkar çekinir oldu. Kendinizi kapamayın. Arkadaş ve sevdiklerinizle vakit geçirin.