Photo by Rawpixel from Pexels

Yağlı yemekler size kilo aldırır ve sağlığınızı tehdit eder. Bahsedeceğimiz bu ipuçlarıyla yemeklerde yağ oranını düşürebilirsiniz.

Kullanım ve uygulamalar aslında çok fark yaratabiliyor. Ayrıca yemek tercihleriniz de önemli. Unutmayın sağlığınız için faydalı yağlar vardır ama aşırı yağ kullanımı ve yağlı yiyecekler size zarar verir.

Yemeklerdeki Yağ Oranını Azaltmanın 7 Püf Noktası

1- Tava önemli. Yapışmaz tavalar artık kullanılıyor. Bu da kullandığınız test kaşığının aslında yağını oradan oraya taşımanızı engelleyecek.

 

2- Kızartmalardan uzak durmak gerekiyor. En başta sağlık için fırında pişirme yöntemleri artık çok lezzetli sağlığınız için yağlı yiyeceklerden uzak durun.

3- Yağı gelişi güzel dökmek yerine bazı araçları kullanmak faydalı olacaktır. Yağ miktarını ayarlamak için bazı pratik gereçler var.

4- Her tada uygun olmayabilir ama seviyorsanız yoğurtu daha fazla kullanın. Süzme yoğurt ile özellikle salata ve soslara lezzet katabilirsiniz.

5- Etli yemeklerde etin yağından faydalanın. Yağ eklememeniz gereken durumlarda olabilir, az eklemeniz gereken de ancak yağı fazla abartmayın.

6- Tavuğun derisini yüzün. Pişirmeden önce derileri yüzmek önemli çünkü çok fazla yağ çekebiliyor. Ayrıca bu yöntemi hindi içinde kullanabilirsiniz.

7- Balığı özel yemek kağıdına sarmak iyi bir hamle olacaktır. Gereğinden fazla yağ çekmeyi önleyecektir.