Kosgeb desteklerinden faydalanmak için en önemli şart Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak ve kursu tamamlamak sonrasında diğer aşamalara geçebiliyorsunuz.

Kosgeb İle İlgili Yazıları Okumayı Unutmayınız

Kosgeb Destekleriyle İş Kurulur Mu

50 Bin TL Hibe Şartları

girisimcilik-egitimleri-sayısı-yeterli-degil

Bu aşamalarda ayrı bir süreç yani bu uzun bir zaman dilimi ve olaylarla bağlantılı bir süreç. Durum böyle iken kurs sayısı hiçte yeterli değil ve bir bakıyorsunuz aylar sonrasının kursu dolmuş ve yedek sıraya giriyorsunuz. Ve bu döngü böyle devam ediyor. Bazı yerlerde mülakat ve sınav seçenekleri bulunuyor. Ancak genel itibari ile Kosgeb eğitimlerinden faydalanmak şu zamanda hiç kolay değil.

Bu da iş kurmak isteyen kişiler için ciddi bir handikap kişi zaten şirket kuramıyor bekliyor ki eğitim bitsin, kurula çıkayım onay vs. derken çok ciddi bir zamanda burada var. Bu da iş fikri ve iş potansiyeli için ciddi bir negatif bir durum.

Bu konuyla ilgili hali hazırda da ek bir çalışma yok incelediğim kadarıyla. Bakanlığa ya da Kosgeb’e bakıyorsun sosyal medya alanlarını başarılı olmuş birkaç girişimin bilgileriyle geçiştiriyorlar. Umarım eğitimlerin sayısı artar. Çünkü girişimciler için zaman çok önemlidir.