Seçim öncesinde ve seçim sonrasında özellikle iktidarın seçim vaatleri arasında şüphesiz asgari ücretten sonra bu vaat ilgi çekiyordu. 24 Aralık’ta Kosgeb ödüllerinde Başbakan tarafından yeniden duyuruldu işini kurmak isteyen girişimcilere 50 bin tl hibe ve 100 bin tl faizsiz kredi desteği verilecek. Bakan Fikri Işık ise bu uygulamanın 17 Aralık 2015 tarihinden itibaren uygulamada olduğunu mevcut 30 bin tl hibe ve 70 bin tl faizsiz destek kredisinin yükseltildiğini açıkladı.

50 BİN TL HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? HİBE KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

50 bin tl Hibe’den faydalanmak için; Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine girmeli ve eğitimi tamamlamalısınız. Sonrasında iş planı hazırlamalı ve kuruldan işinizin onaylanması gerekiyor. En basit haliyle bu. 30 bin tl hibe olayını detaylıca anlatmıştık o yazıyı mutlaka okuyun. 

100 bin tl faizsiz kredi desteği ise, öncelikle şunu bilin. Normal bankalardan alınan krediden bir farkı yok. Yani şartları sağlamıyorsanız ve siciliniz kötü ise bu destekten yararlanamazsınız. Normal kredilere göre avantajı 100 bin limitine çıkması, faizsiz olması, geri ödemesiz dönemlerin olması. Sonuçta bu kredidir. Ve geri ödenecektir.

KOSGEB iş planı örneği nasıl hazırlanır? Sorunuzun cevabını almak için linke tıklayabilirsiniz.

En basit haliyle olay bu. Detaylı bilgilere Kosgeb’in kendi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine sitemizde detaylı olarak bu konuları ele alacağız, takipte kalın!