kosgeb-girisimcilik-egitimi-mulakat

Kosgeb desteklerinden faydalanmak için bazı şartlar olabiliyor. Girişimciler mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmalı ve bu eğitimi tamamlamalıdır. Sonrasında iş planı vs. diğer süreçler başlıyor. Son dönemde başvuruların artmasıyla mülakat sistemi oluşturuldu. Kosgeb kaynaklarında ya da internette bu konuda soruları bulabilirsiniz. Ben soruları paylaşmadım çünkü olay sınava hazırlanmak mantığı olmamalı. Siz kendinizi iş öncesi dönemde kendinizi geliştirmelisiniz.

Özellikle girişimcilik, iş planı, iş geliştirme, planlama konularında kendinizi geliştirmeniz oluşturacağınız işin geleceği için de önemli bir hale geliyor. Bu konuda kendinizi geliştirmek için internet üzerinden hem yazılı hem de video olarak birçok kaynak bulabilirsiniz. Ayrıca eğitimler, seminerlere katılabilirsiniz. Özellikle iş fikrinizle alakalı ciddi bir araştırma ve analiz yapabilirsiniz.

Büyük illerimizde Kosgeb’e başvuru binlerce olunca çeşitli dönemlere göre 1 veya 2 mülakat olabiliyor. İlk mülakatta test çözerek konu hakkındaki fikirlerinizi ve iş işleyişi hakkında bilginizi ölçebilirler. İkincisinde ise bu desteği nasıl değerlendireceğini ve iş fikrine hakimiyeti değerlendireceklerdir.

Hibe, destek konularında birçok makale paylaşmaya devam edeceğiz.