kpss-ortaogretim-sinav-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2016
KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim sınavı bugün yapıldı. Saat 10’da başlayan KPSS Ortaöğretim memurluk sınavına 3 milyondan fazla aday katıldı.

Önceki yıllara bakıldığında bu rekor başvuru bu yıl yapılmış oldu. Lise mezunu olup gerek kadrolu gerek sözleşmeli olarak memurluk yapmak isteyen adaylar akın akın sınavlara girdi. Genel Yetenek 60 soru ve Gene Kültür 60 soru olmak üzere toplamda 120 soruyu 2 saatte cevaplamaları istendi.

Sıkı denetim dikkat çekti. Sınav merkezlerinde çok dikkatli ve titiz bir çalışma vardı. KPSS Ortaöğretim sınavına gelenler tepeden tırnağa arandı. Kimlik ve sınav belgesi dışında hiçbir şeye izin verilmedi.

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

OSYM Sınav Sorularını ve Cevap Anahtarlarını Yayınladı

Ösym web sitesinden bir duyuru yayınladı. Bildiri aynen aşağıdaki gibidir.

2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

20 Kasım 2016 tarihinde uygulanan 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, 20 Kasım 2016 tarihinde saat 13:00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyinde kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ösym’nin yayınladığı KPSS Ortaöğretim Sınav Soruları ve Cevap Anahtarını Görmek için tıklayınız. 

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının bir hafta sonra açıklanması bekliyor. Yıllık takvimde daha önce sınav tarihleri değişmeden sınav tarihinden bir hafta sonra açıklanır deniliyordu. Ancak Ekim ayında yapılması gereken KPSS Ortaöğretim sınavı 20 Kasım 2016 tarihine kaydırılmıştı. Sonuçlar bir hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz.

Sonuçlar açıklandığında kontrol edeceğiniz adres: https://ais.osym.gov.tr/ tir. Bizde sonuçlar açıklanır açıklanmaz bilgi vereceğiz.

SONUÇLAR AÇIKLANDI GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ.