neden-wordpress-tercih-edilmeli

Web site ya da blog açmayı düşünüyorsanız. Bu konuda bilginiz az ise ve nerede başlayacağınızı bilmiyorsanız, kullanacağınız platformun WordPress olması işinizi kolaylaştıracaktır. Tabi ki WordPress nazaran diğer çok kullanılan başlangıç seviyesi platformlardan biri Blogger’dır. Ancak Blogger WordPress’e oranla çok sınırlı bir platform. Ve yapabilecekleriniz kısıtlı. Sadece yazı yayınlamak isteseniz bile güzel ve kreatif bir tema WordPress de çok kolay edinilirken Blogger‘da durum böyle değil.

Kullanım Kolaylığı
Yönetim paneli olsun ve site işleyişi bakımından WordPress de hiçbir şey bilmeseniz dahi hem Google üzerinden araştırmak yaparak hem de Türkçe panelden adımları takip ederek birçok değişikliği yapabilirsiniz.

WordPress Ücretsizdir
Alan adı ve hosting işlemlerinden sonra WordPress platformunu hostinginizden kolayca kurabilirsiniz. Ve ek bir ücret ödemezsiniz. Ayrıca gelen güncellemeleri yükleyerek her zaman yeni sürümü kullanabilirsiniz.

Eklenti Zenginliği
Kod bilgisi herkesin iyi olmayabilir. WordPress de birçok kategoride çok önemli eklentilerle birçok konudaki düzenlemeyi ve istediğiniz olayı sitenizde kullanabilirsiniz. Örneğin sitenize iletişim formu koymak istiyorsunuz bunu kod olarak yapmakta mümkün ama WordPress panelinizden eklenti yükleyerek orada çıkan kodu sayfa yapıştırıp 2 3 dakika da sonuca ulaşabilirsiniz.

WordPress birçok bakımından avantajlı kullanmaya başladığınızda bunu siz de fark edebilirsiniz. Ayrıca WordPress konusunda yardım bulmanız son derece kolaydır. Ayrıca WordPress’i uzun yıllar kullanabilirsiniz.