Kimi zaman kızgınlıktan, kimi zaman yorgunluktan, kimi zaman işlerimizin yetişmemesinden, kimi zaman ise stresten dolayı sakin kalamadığımız ve duygu karmaşaları ile birlikte aşırılıklar yaşadığımız da oluyor.

İşte tam da bu noktada, kendimizi bu yıpratıcı süreçten kolaylıkla çekip alabilmemiz gerekiyor. Hayat çok zor ve çok stresli, sanıyoruz ki bunun hepimiz farkındayız. Aynı zamanda yorucu işlerimizin ve geçinmek zorunda olduğumuz insanların da hayatımızda yer işgal ettiğini bilmekteyiz.

Yapılan pek çok araştırma, stres ve kızgınlık hallerinde işlerin olması gerekenden daha kötü gittiğini ortaya koyuyor. O nedenle bu aşamada bu tip duyguların sakinleşmesi ve kişinin dinginleşmesi oldukça önemlidir. Çok kolay ve basit 6 adım ile böylesine dönemlerde kısa sürede sakin kalabilmeniz mümkün. İlk olarak bu sürecin atlatılacağına inanın, ardından da bu 6 basit tekniği uygulayın;

2. Portakal Kabuğu Koklayın

Okurken bile çok ilginç bulduğunuza eminiz. Evet, çoğu araştırma bu yöntemin stres azaltıcı olduğuna işaret ediyor.

Soyulmuş portakal koklamak ya da portakal kabuğunun kokusunu içinize çekmek stresin etkisini düşürüyor ve stresi azaltıyor. Bu sayede çok kısa zamanda kendinizi iyi hissedebiliyorsunuz.