Takip ettiğiniz ünlülerin güzellik sırlarını öğrenmeye hazır mısınız? Aslında birçoğu doğal ve pratik yöntemlerle ışıl ışıl parlıyorlar.

Kate Moss’un Cilt Bakım Sırrı Çözüldü

Uygulanması çok kolay ve uzun açıklama gerektirmeyen bir cilt bakım sırrı var. Duyduğunuzda bu zaman kadar nasıl uygulamamaışım diyeceksiniz.

Kadınlar arasında cilt bakımıyla değişik efsaneler anlatılagelir. En çok paylaşılan konuların arasında yemek tarifi ilk sıradaysa, diğeri güzellik sırlarıdır. Biz de yeni öğrendiğimiz bir gerçeği sizle paylaşıyoruz.

Kate Moss 39 yaşında ama, cildi hiç 39 yaşında gibi durmuyor. Arada sırada yüzünü buz gibi suyla dolu bir kaba soktuğu söyleyen Moss, bu uygulamanın tesirini anında görebilidiğinden de bahsetmiş. Buz gibi soğuk suyun cildini anında canlandırdığını ve sıkılaştırdığını söylemiş.

Kış boyu kalın kalın kazaklarla gezmeye bayılan, yazın bile en ufak bir rüzgarda hırkaları sırtına geçiren, kolayca üşüyen biriyseniz bu öneri size pek sevimli gelmeyecektir. Yine de bizce denemeye değer, ne dersiniz?

Julia Roberts Cilt Bakım ve Güzellik Sırları

Filmlerinde duru güzelliği ve harika gülümsemesiyle beğenimizi kazanan Julia Roberts’ın, makyajından cilt bakımına kadar merak edilen tüm güzellik sırları merak ediliyor.

Hayranları için Julia, saflığı, gerçekliği ve çeşitliliği gözle görünür hale getirebiliyor. “Kadınsılık” ve “gülümseme” kelimelerinin en çok yakıştığı ender kadınlardan ayrıca.

Julia Roberts bu misyonunu neşeli ve cömert bir şekilde gerçekleştiriyor. Oynadığı farklı rollerle de bunu çok iyi somutlaştırıyor. Sadık ve içten bir şekilde bu durumu bütün kariyeri süresince devam ettiriyor. Aslında durumu benimsemeyerek kariyerinde bir yer vermeyebilirdi, ama kendine özgü bir tarzda farklı rollerle bu özelliğini her zaman destekledi. Ardında bıraktığı tarif edilemez etkisi, içten gelen çekiciliği ve eksilmeyen aydınlığı ile Julia Roberts sinemanın en neşeli yüzlerinden biri.

Julia Roberts “Yüz güzelliği için sağlıklı ve mutlu olmak şart. Herkes yaşamın tadını çıkartsın” diyor. Kadınların yüzleri ne kadar güzel olursa olsun gülümsemedikleri takdirde asla etkileyici olamayacaklarını savunan ünlü oyuncunun hemcinslerine en büyük tavsiyesi gülümsemek.

Türk kadınlarının en çok benzemek istedikleri oyuncular sıralamasında en üstlerde yer alan Julia Roberts, doğallığı ve sade yaşamıyla herkesi etkilemeyi başarıyor. Yaşam felsefesini güzellik ürünlerine de yansıtan oyuncu, doğal ürünleri çok kullanıyor. Cildini balla nemlendiren güzel yıldız, bal ve sütü karıştırarak cildine maske şeklinde uyguluyor. Yorgun olduğu zamanlarda solgun yüzüne bu maske ile canlılık kazandırdığını ve ayrıca yüzünü 15 günde bir limonlu su ile yıkadığını söylüyor. Dekolte bölgesinin güzelliği için göğüslerine kayısı yağı ile masaj yapıyor. Bacaklarına ise jojoba yağı, D vitamini ve aloe vera bulunan özel bir krem sürüyor.

Julia Roberts, zayıflamak isteyen kadınlara, kendisinin de yaptığı gibi ev işini öneriyor. Bunun kilo vermekte çok önemli olduğunu savunuyor. Sabahları 15 dakikasını merdiven inip çıkmaya adayan Roberts, haftada dört kez 7000 basamak merdiven inip çıkmanın bacak güzelliği ve sağlık açısından çok önemli olduğunu vurguluyor.

Makyajında yumuşak tonları tercih eden Julia, saçları koyu olduğu zaman kahverengi, sarı olduğu zamanlarda ise canlı tonları kullanıyor. İnsana en çok yakışan saç renginin kendi rengi ya da bu tondan biraz daha açık ve koyu renkler olduğunu ifade eden güzel oyuncu, “Kendinizle ilgili radikal değişiklikler yapmadan önce iyi düşünün” diyor. Bu nedenle mümkün olduğu kadar iddialı değişiklikler yapmaktan kaçınıyor.

Lisa Rinna’da Zamana Meydan Okuyan Güzellerden

Ünlü Amerikalı Yıldız Lisa Rinna güzelliğini tarçın yağına borçlu. New York Şehri Makyaj Yıldızı Patrice Evangelin’in kendisine tavsiye ettiğine göre, dudak parlatıcısına ekleyeceğiniz birkaç damla tarçın yağı, size çekicilik kazandıracaktır. Tabii ki, Angeline Jolie kadar dudaklarınızın şişmesini beklemeyin. Bu yağı kullanmadan önce , derinin bir kısmına süreceğiniz karışımdan sonra herhangi bir yan etki oluşturup oluşturmayacağına bakarsınız. Anlaşılan 2009 yılında oynadığı Chicago adlı Broadway oyununda canlandırdığı Roxie Hart karakteriyle elde ettiği başarısının yanında, doğal güzellik sırlarıyla da tanınacak.