Çamaşır makinelerinin yıkama ve sıkma işlemleri sırasında kapasitesine göre değişken kuvvetlerde devir hızlarına çıkabilmeleri mümkündür. 1000 devir gibi yüksek hız kapasitelerine ulaşan çamaşır makinelerinde doğal olarak ciddi bir kuvvet ortaya çıkar ki bu durumda doğru yerleştirilmemesi ya da eğimli bir zeminde olması durumunda denge sorunları yaşatır. Dengesizlikten dolayı çamaşır makinesinin yüksek devir hızlarında çok fazla gürültülü çalışmasına neden olabilir. Bu sebeple de Bosch Servis merkezi uzmanları, çamaşır makinelerindeki gürültülü çalışma şikayetleri için öncelikle düz ve sabit durmasını kontrol etmesi gerekir. Eğer zemin eğimli ise ve sallanmadan dolayın böyle bir durum ortaya çıkıyor ise ayarlanabilir ayaklarının zemine uygun şekilde düz formda durmasını şekilde ayarlanması gerekir.

Çamaşır makinesinin ayaklarının ve zeminin düz olmasına rağmen çalışması sırasında çok fazla gürültülü çıkarmasına teknik nedenlerde yol açabilir. Özellikle çamaşır makinesindeki yüksek kuvveti karşılayan amortisör ve kazan askıları gibi parçalarda meydana gelen işlev kayıpları dolayısı ile çamaşır makinesi kazanının çevresine çarpması mümkün olur. Bu durumda çok gürültü çıkartarak, çalışmasına neden olur. Bu durumda mutlaka amortisör ve kazan askısı gibi parçalar için gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak bunun bireysel olarak yapılabilmesi mümkün olmayacağından mutlaka Ümraniye Bosch Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmelidir. Uzman teknisyenler tarafından çamaşır makinesi teknolojisine ilişkin bilgileri ve tecrübeleri dahilinde sorunun hangi parçadan ve nasıl meydana geldiği tespit edilir.

Tespit edilen çamaşır makinesi arızasının giderilmesi için Çekmeköy Bosch Servisi uzman teknisyenleri tarafından gerekli olan müdahaleler yerinde gerçekleştirilir. Uzman teknisyenler, çamaşır makinesinin ilgili arızalı parçasını yerinde söktükten sonra onarılabilir durumda ise onarımını, değil ise değişimini gerçekleştirir. Üstelik parçanın değiştirilmesini gerektiren durumlarda da tam donanımlı servis araçlarının bu konuda hazırlıklı olması sayesinde yine yerinde değişim yapılabilir. Bu şekilde çamaşır makinesindeki çok gürültülü çalışma şikayetlerinin giderilebilmesi mümkün olur. Üstelik değişen parçalar sadece orijinal yedekleri ile değiştirildiğinden, kısa süre içerisinde tekrar arızalanma riski önemli oranda ortadan kaldırılabilir. Ancak parçadan kaynaklı aynı sorunlar yine meydana gelmesi olasılığına karşın servis firması tarafından 1 yıllık garanti hizmeti de veriliyor.