sosyal-medya-depresyona-sokuyor
Sosyal Medya Bağımlılığı Depresyona Sokuyor

Sosyal medya artık hayatın bir parçası her yaş kademesine hızlı yayılan bir şey oldu. Kontrol mekanizmasının çok kısıtlı olduğu, gündemin her an değiştiği kimi zaman insanların hayatına olumlu dokunabildiği ama çoğu zaman zararlı dokunabildiği bir mecraya dönüşüyor.

Sosyal Medya Bağımlılığı Depresyona Sokuyor

Sosyal Medya insanların kendilerini aşırı kaptırdıkları bir mecraya dönüşüyor öyle ki oradaki, beğeni, yorum, ilgi alaka onları derinden etkiliyor. Bunun için içine kapanan, farklı uğraşlar içine giren kişilerin sayısı hızla artıyor. Sosyal medya orantıyı kaçıran insanlarda sanal bir kabul edilme duygusu yarattı.

Bu Rüzgara Kapılmayın!

Elbette size neyi kullanıp neyi kullanmayacağınızı söylemeyeceğim ama hiçbir şeye kendinizden fazla önem vermemelisiniz. Sosyal medya kullanım alışkanlıklarınız eğer birçok şeyin önüne geçiyorsa burada ciddi bir problem vardır. Zamanla sadece oradan gelenlerle mutlu olan ya da ilgi göremediğinde mutsuz olan birine dönüşmek gelecek adın kaygı verici bir gelişmedir.

Kullanmaktan keyif alın ve çok bağlayıcılığı olmasın. Bu önemli bir kıstas kimseye hakaret etmeden, ahkam kesmeden dilediğinizi yazabilirsiniz. Hatta istediğiniz resmi koyabilirsiniz. Ancak farklı yollara baş vurmak sosyal medya kullanıcılığı değil bambaşka bir şey. Bunların totalde en kötü tarafı sağlığınızı etkilemesidir. Ruhsal açıdan güçlü olmayan biri hayatta adımlarını başarılı atamaz.