zazizu

Günümüzde yedisinden yetmişine her kesimden insanın sosyal en az bir hesabı bulunmaktadır. Çoğu kişi vakit geçirmek, oyun oynamak ve ya gezinmek için kullanırken, bazı kişiler gerçekten bilinçlenmek, önemli konulardaki farkındalığı artırmak ve gündemi yakından takip etmek için kullanmaktadır.

Hayatımıza birden bire giren ve pek çok faydalı yönü olmasına rağmen farklı amaçlar için de kullanılan sosyal medya doğru ve etkili kullanılmalıdır. Kısa süre de en önemli haberlerin on binlerce insana ulaşmasını sağlamak ile birlikte ortak fikirlere sahip olan kişilerin istişare yapmasını da sağlamaktadır. Siyasi, sosyal, kültürel ve spor gibi pek çok alan da bilgi sahibi olmamızı sağlarken kendimizi geliştirmemiz için de bir fırsat yaratmaktadır.

İnsanlar internet kullanırken zararlı ve uygun olmayan sosyal içerik bulunan sitelerden uzak durmak istemektedir. Konu dışı ve insanları etkisi altına almaya çalışan içerikler de çoğu zaman ters tepki yaratmaktadır. Düşünce özgürlüğüne gölge düşürecek tüm içerikler büyük bir zarar vermektedir. Gazete, dergi ve kitap okuyarak hayatın gerçek yüzünü tanıyabileceğini düşünen insanlar da zaman zaman yanılmaktadır. Bu nedenle gerçekliği ispatlanmış bilgilerin insanlara sunulduğu sosyal ağlar üzerinde yoğunlaşmayı tercih etmektedir.

Mezun olduğunuz okuldan favoriniz olan şarkıcıya, sevdiğiniz oyunculardan ilkokul öğretmeninize hatta yıllardır aradığınız akrabalarınıza bile ulaşmanızı sağlayacak sosyal ağlar nasıl yapılır da bu bilgilere ulaşılır sorularını oluşturmaktadır.

Yaşadığı yer, adı ve soyadı, eğitim bilgileri gibi kolaylıkla hatırlayacağınız birkaç detay ile istediğiniz herkesi internet üzerinde bulabiliyor olmanız da keyfinizi yerine getirmektedir. Akademik alan da kendini geliştirmek isteyen kişiler okuduğu bölüm ile ilgili en kaliteli ve en çok tanınan firmalara ulaşmak için kısa bir süre ayırmaktadır.