Uzun zamandır beklediğimiz Vikings 4. Sezonuyla arzı endam etti. Bu sezon çok daha farklı ve güçlü bir sezon olacak.

Bunun ilk emarelerini ilk bölümde gördük. Ayrıca bu sezonun 20 bölüm olması da dolu dolu bir sezonun bizleri beklediğini gösteriyor. İMDB’de şuan için 16 bölümlük bir giriş olsa da özellikle yabancı önemli forumlarda dizinin bu şekilde yayınlanacağı konuşuluyor.

Vikings 4. Sezon 1. Bölüm Hakkında (Spoiler İçerir)

Bildiğiniz gibi Ragnar son hamlesini yapmasına rağmen çok ciddi sağlık problemleri yaşıyordu. Dizinin açılışında Ragnar Valhalla‘ya doğru yürüyerek huzura kavuşacağını düşünse de ölüm onun için erken bir kader en azından şimdilik…

Bjorn ise ani bir hamle yaparak halkın içinde Athelstan’ın katili Floki‘yi önce küçük düşürüp sonra tutuklatır. Floki topun ağzındadır. Bu arada hala Ragnar’ı deli gibi sevmektedir. Ama bazı hareketlerine engel olamaması her şeyi mahvetmektedir. Lagertha ise bildiğimiz gibi asi, sert ve savaşcı eski pozisyonunu geri kazanarak muhaliflerin işini eliyle bitiriyor diyebiliriz. Ragnar uyanır eski gücünde değildir ama gücünü toplamaya çalışır. Bjorn‘un verdiği kararı onaylamaz ama iş işten geçmiştir.

Rollo ise Fransa’da çakallık peşindedir. Abisine ihanet ederek Fransız prensesi ile evlenip öncelikle orada olan kendi insanlarını katletmiştir. Son ölenin sözü Rollo’nun kulaklarında uzun süre çınlayacaktır: “Ragnar intikamımızı alacak.” 

Genel hatları ile seri bir bölüm oldu ve elbette dokunulmayan detayların merakı hala sürüyor. Ragnar, Rollo’nun Fransa’da bırakılması konusunda sinirlenmiş durumda çünkü kardeşini çok iyi tanıyor. Bjorn ise iyi bir savaşcı ama hala bazı konularda gelişmesi gerek. Kendini yaban dünyaya atarak babasına kendini kanıtlamaya çalışıyor. Unutmadan Prenses Aslaug da geleceğin peşinde liderlik hayalleri kursa da Ragnar yabana atılacak biri değil her şeyin farkında.

Bu sezon çok daha hareketli bir Vikings bekliyorum. Bakalım neler göreceğiz.

YENİ HABERVikings 6. Sezon Onayını Aldı