Lucifer-Dizisi-İnceleme-Karakterler

2016 yılının fantastik dizilerinden biri olan Lucifer’a şöyle bir göz atalım.

Unutmadan geçmeyelim dizinin pilot bölümü aylar önce internete düşmüştü o zaman izlemiştim. Ama birkaç bölüm daha izleyip öyle yazmalıyım diye düşündüm.

Lucifer dizisinin 4. bölümü yayınlanmış durumda. Gelecekteki kaderi ne olur bilinmez ama şuan işler yolunda gibi.

 

Lucifer Dizisinin Konusu ve Karakterler

Dc Evrenindeki Lucifer Morningstar ile karşı karşıyayız. Şeytanımız sıkılmış ve cehennemi geri de bırakıp insanlar gibi takılmaya başlamıştır. Barını açmış, geceleri piyanosunun başında yargı dağıtıyor!

En sadık yardımcı Maze‘de yanından hiç ayrılmıyor. Melek kardeşi Amenadiel sürekli onu cehenneme geri döndürmek için çabalıyor ama nafile. Lucifer gündüzleri etkilendiği Chloe Decker‘ın peşinde polisçilik oynuyor. Kabataslak konusu bu.

lucifer-dizisi-inceleme
Lucifer Morningstar

Diziyi İlgi Çekici Kılan Detaylar

Karşımızda İngiliz bir şeytan var. Lucifer o ingiliz aksanıyla sürekli espriler yapan ve alaycı takınan biri olarak gözümüze çarpıyor. Zaman zaman parlak kızıl gözlerini görebilirsiniz. O anlarda yanında olmak pek akıllıca değil. Eğer çok etkilendiği Chloe‘ye karşı bir hamle yapıyorsanız gerçek silüeti ortaya çıkıyor ve genelde gören kişi için yolun sonu akıl hastanesi oluyor.

lucifer-dizisini-konusu
Chloe Decker ve Lucifer Morningstar

Lucifer Dizisi Hakkındaki Değerlendirmem

Supernatural hayranı olarak oradaki Lucifer ile buradaki Lucifer’ı bir tutacak değilim. Hatta Supernatural’in geçtiğimiz bölümlerinde Sam ile Lucifer tartışırken Cehennemdeki kafeste! Lucifer: “Eğer bir gün her şeyi bırakırsam Los Angeles’a gidip Bar açarım” cümlesi gerçekten harikaydı. 🙂 Dolayısıyla ben diziye belli bir ön yargı ile baktım ama Tom Ellis‘in oyunculuğu gerçekten başarılı ve kendini izlettiriyor. Keyif aldım ve izlemeye devam ediyorum. Bu aralar eğer yeni bir dizi arıyorsanız göz atın derim. Ancak doğa üstü çok şey beklemeyin arada birkaç şey oluyor sadece olay polisiye aksiyon gibi işliyor ancak Chloe ile Lucifer’ın hikayesi ileride değişebilir. Spoiler vermeyelim.

Dizinin eksi yönü ve 2. sezon onayını alıp alamayacağını etkileyecek şey; Dizideki karakter sınırlamaları ve hikayenin şuan için tek düze olması. Umarım bu değişir. Dizinin süresi 42 dakika ve İMDB puanı 8.6 olarak görünüyor. Dizinin 13 bölüm sürmesi planlanıyor.

Merak Edenler İçin Lucifer Dizinin Fragmanı