Survivor-2016-kavga

Survivor başladı ve yine çok konuşuluyor. Son yıllarda Survivor algısında ciddi değişikler meydana geldi. Acun Ilıcalı ve ne kadar kabul etmese de Survivor öfke ve kavgadan beslenen ve bu yönde algıyı güçlendirecek çekim noktalarıyla donatılmış bir yarışma. Öyle ki karakterlerin bile kavgacı göre yerleştirmeler yapılıyor.

Adı Ünlüler – Gönüllüler ama bir bakmışsın gönüllüde ünlü var. Ünlü de ise gönüllü gibi hiç tanınmamış adamlar. Bunlar hep kurgulanıyor ve en başından yerleştirmeler gelecek odaklı yapılıyor. Reality bir şov için çok da sürpriz olmasa gerek. Absürd olan Ilıcalı’nın bunu her fırsatta reddedtmesi.

survivor-2016-gonulluler-kavga
Gönüllüler’in Her Anında Kavga Var

Semih Öztürk ve Diğerleri

Daha ilk günden böyle bir algı oluşturulmuş. Tüm yarışmacılar Semih’e karşı kimisinin daha çok sesi çıkıyor. Geçen hafta sonu gördük ki fiziksel müdahaleye varan bir tahrik durumu da söz konusu. Üstelik daha her şeyin başında bu biraz aşırı geldi. Belli ki Ütopya da bir taraf olan Semih‘in karşısına Serkay ya da Efecan adlı yarışmacılar çıkmak istiyor. Yani yeri garantilemek. Semih’i sevmeyenler ya da Tuncay’ı sevenler onlara atar umudu besledikleri çok açık çünkü çok komik sebeplerden Semih’e saldırıyorlar. Semih ise yine cümleleriyle fanlarını güldürüyor ve daha çok destek görüyor.

survivor-2016-semih-ozturk-kimdir
Survivor’un Çok Konuşulan İsmi Semih

Survivor Ünlü Olma Yarışması

Oradaki insanların çoğu haftalık ücretini almak ve ünlü olmak için gidiyor. Ve her geçen yıl plan yapan ve belli amaçları daha ilk baştan gösteren insanların sayısı artıyor. Bu da rekabetçi bir yarışma için güzel bir şey değil. Nasıl olsa izlenir mantığı ile yürüyen bu düzen zamanla sıkıcı hale gelebilir. Çünkü her yıl farklı bir karakter koyabilirsiniz ama algı dediğimiz şey yıllar içerisinde değişecek bir şey.

Survivor 2016‘da göreceğiniz şey daha çok kavga gürültü olacaktır. Semih’i de finalde göreceğimiz kesine yakındır.