0

Günümüzde birbirini tekrar eden yada yeni bir algı yaratmayan birçok dizi var. Bununla birlikte daha önce efsaneleşmiş kurguları günümüze güzelce yansıtan birçok sağlam dizi de mevcut. Bu dizilere en iyi örnek tartışmasız Spartacus’tür. Bir de popüler kitaplardan esinlenerek hazırlanmış diziler furyası başladı. Bu konuda da en iyi Game of Thrones olmuştu. Yine de fantastik dizi sayısı günümüzde oldukça az. Yeni başlayan ve aynı isme sahip kitaptan esinlenerek çekilen The Shannara Chronicles, bu açığı oldukça güzel bir şekilde kapatacak gibi gözüküyor.

3
The Shannara Chronicles – Allanon

Henüz 7 bölüm yayınlandı, konusu biraz ağır olsa da dizi oldukça tatmin edici. Başrolünde birçok önemli dizide rol almış Manu Bennett’in de olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Spoiler vermemek için çok detaylara inmek istemesem de Manu Bennett’in almış olduğu rol ve dizinin hikayesi gerçekten çok ilgi çekici.

The Shannara Chronicles dizisinin hikayesi

Ellcrys isimli bir ağaçtan konu geliyor. Bu ağaç çok uzun süredir bir imparatorluğun kökü olan ve bir efsanesi olan bir ağaç. Ellcrys’in efsanesi de bir hapishane olması. İçindeki mahkumlar ise iblisler. Her yaprak bir iblisi temsil edecek şekilde tasarlanmış. Ve uzun süredir sağlam olan ağaç yavaş yavaş solmaya ve yapraklarını dökmeye başlar. Her dökülen yaprak serbest kalan bir iblis demek. Bu da dünyayı kısa sürede yok olmanın eşiğine getirebilir. Bu durumdan insanlığı kurtaracak çok az sayıda kişi var. Yaşayan son Druid olan Allanon önderliğinde herkes görevini yerine getirmeye çalışmaktadır.

The Shannara Chronicles

Aradan bir süre geçtiğinde en büyük yük olan Ellcrys’i kurtarma görevinin bir Elf prensesi, ataları efsane bir halk olan Shannara olan ama kendisi yarı bir Elf olan bir genç ve bir yağmacının eline kalmıştır. Peki bu üç genç bu görevi yerine getirebilecek mi merak konusudur. İşte dizinin bu kadar güzel bir altyapıyı güzel bir şekilde yansıtması halinde bize çok güzel saatler yaşatabilir.

Dizi hakkında olumsuz yönde şüpheler de çok olsa bence kesinlikle izlemeye değer. Özellikle günümüzde fantastik ama kaliteli yapımların azaldığı bir durumda bize iyi bir şekilde mutlu edebilir.