barinaktan-nasil-hayvan-sahiplenilir

Toplumda hayvanlara bakış açısı o kitle ile ilgili çok şey söyler. Bir canlının yaşamına her şeyden önce saygı duymak durumundasınız. Hayvan sevgisi çok güzel bir şey. Kimisi bu sevgiyi perçinlemek adına sevdiği bir hayvanı besleyebilir. Köpek, kedi en çok beslenilen hayvanlardır.

Ancak ülkemizde bir heves uğruna ya da hediye olsun diye bir canlının geleceğiyle oynanmaktadır. Bir hayvanı satın almak ve bir süre sonra onu terketmenin hayvanda açtığı tahribatlar hakkında insanlar çok bilinçsiz. Onların hisleri olduğunu, depresyona girebileceğini, hastalanabileceğini hatta intihar dahi edebileceğini bilmelisiniz.

YouTube‘da çok başarılı videoları olan hoş sohbet TAA ekibi çok anlamlı bir video hazırlamış ve yayın almış. Özellikle satın almak yerine havyan sahiplenmenin öneminin bahsedildiği videoda barınaktan nasıl sahiplenebileceği konusunda önemli ipuçları var. Bunun yanı sıra farklı şekilde destekte olabilme imkanınız var bunlardan da bahsediliyor.

Videoyu lütfen sonuna kadar izleyiniz ve hayvanlar hakkında hem kendinizi hem de etrafınızı bilinçlendiriniz. Video’da birçok konuda ilgili ayrıntılara da ulaşmanız mümkün.