Starbucks çalışma şartları nelerdir? Starbucks maaşları ne kadar? Starbucks mülakat nasıl oluyor? Starbucks barista ne iş yapar? Starbucks vardiya müdürü nasıl olunur? Starbucks part time iş imkanı sağlıyor mu? Starbucks’ta çalışmak istiyorum ne yapmam lazım? Ve daha birçok konuyu ele alacağız.

Starbucks ünlü Amerikan kahve zinciri şirketidir. Ülkemizde birçok ilde şubeleri vardır. Ve birçok kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Starbucks ile ilgili sözlüklerde ya da sosyal medyada denk geldiğiniz birçok başlığı görebilirsiniz.

Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşlar 2017

Starbucks Çalışma Şartları 2017

Starbucks Barista Maaşları

Starbucks vardiyalı bir sistemde hizmet vermektedir. Dolayısıyla Starbucks çalışanları da bu şekilde çalışıyor. Starbucks çalışanları ortalama 8 saat çalışmaktadır. Tabi spesifik değildir çalışma saatleri farklılık gösterebilir. Molaları da vardır. İşe girdiğinizde eğitim sürecine tabi olursunuz. Bu süre içerisinde başarılı olmak ve yöneticinizin hakkınızdaki düşüncesi önemlidir. Uyum sağladığınızda kısa sürede işi öğrenirsiniz. Bununla birlikte kapanışa kalanlar servis imkanından yararlanır. Onun dışında servis yoktur. Sigortanız yatar ve ileride hak edişinize göre yıllık izninizi kullanırsınız. Starbucks Vardiya Müdürü olmak için bir süre çalışmanız ve olumlu yönetici referanslarınızın olması gerekmektedir. Starbucks Barista maaşları da yukarıda bahsettiğim gibi ortalama bir rakama tekabül ediyor. Masaları toplayan, silen kişiyle birlikte kahve hazırlayan kişide ayrı ayrı olabiliyor. Yoğunlağa göre Vardiya Müdürü de destek olabiliyor.

Starbucks Maaşlar 2017

Starbucks çalışan maaşları farklılık gösterebilir. Full time, Part time, yöneticiler farklı maaşlar alırlar. Full Time asgari ücret bazen biraz üstü bir maaş alırken part time bunun yarısı ve çalışma saat bazlı bir maaş alır. Çalışma saati esas olduğundan rakamlar değişiklik gösterebilir ve daha az aldığınız dönemde olabilir. Kesin maaş ifadelerini paylaşabilmemiz mümkün değil. Sağlıklı da olmayacaktır.

Starbucks İşe Başvuru ve Mülakat Süreci Hakkında

Starbucks’ta çalışmak istiyorum ne yapmalıyım? Öncelikle tavsiyem Starbucks şubelerinden direk olarak başvurmanız. Online olarak bu iş biraz uzayabilir. Direk başvurularda bile zaman alabiliyor. Mülakat sürecinde yapmanız gereken pozitif olmak ve olumlu bir izlenim bırakmak. Yani “Size boşları toplar mısın? Yerleri siler misin? gibi sorular sorulduğunda ben yapmam derseniz işe alınma durumunuz başka bahara kalabilir. Bu işte çalışmış kişilerden duyduğum yorum genelde pozitif kolay uyum sağlayabildiklerini söylüyorlar. Olumsuz duyduğum şeylerin başında yönetici problemleri gelebiliyor. Yöneticiyle aranız iyi olsun. Çünkü şirket direk olarak yöneticinin düşüncesini baz alıyor.

Starbucks Part Time Çalışma Saatleri

Starbucks Part Time İş İmkanı Sağlıyor mu?

Evet. Starbucks Part Time çalışma imkanı sunuyor. Özellikle öğrenciler için iyi bir iş fikri olabilir. Starbucks Part time çalışma saatleri değişmekle birlikte 4, 4,5 saati buluyor ve vardiyalı bir şekilde oluyor. Sabahçı ya da akşamcı olarak diyebiliriz. Maaşlarda değişmekle birlikte spesifik bir rakam veremiyoruz. Starbucks part time iş başvurusu nasıl yapılır? Biraz önce açıkladığım gibi direk Starbucks şubesinden başvurmanızı öneriyorum.

Okumadan Geçmeyin: İşkur Kayıtlıların Perakende Sektöründe Çalışma Şartları ve Maaşlar 2017

*Bu ve benzeri içeriklerin tamamı internetteki paylaşılmış bilgiler, değerlendirmeler, yorumlar vb. paylaşımlar dikkate alarak hazırlanmıştır. Bilgilerde kesinlik aranmaması ve güncel bilgiler olamama durumu söz konusu olabilir. Bu durumu göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

[poll id=”2″]