Tesettür giyiminde şal seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu renklerden sonra şal kumaşıdır. Ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında hem terletmeyen hem de üşütmeyen en kullanışlı şal modellerinin başında Medine ipeği şallar gelir.

Tüm mevsimlerde spor ya da klasik tesettür kombinlerinize uygun en fazla çeşit ve renk Moda Kaşmir Medine ipeği şal serisi içerisindedir.

Renklerine Göre Şal Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Modern tesettür giyimde oldukça farklı tasarımlar bir arada kullanılır. Değişik tunik modelleri özellikle yaz aylarında farklı pantolon modelleri ve etekler ile kombinlenebilir. Yaz aylarında tercih edilebilecek şal modellerinin başında ince ipek şallar gelir. Yaz aylarında parlak canlı kombinlerinizde rahatlıkla parlak Medine ipeği şalları tercih edebilirsiniz.

Turuncu, sarı ve yeşil tonları yaz aylarının en popular renk tonlarıdır. Kış aylarında ise biraz daha koyu ve soft renklerdeki şalları tercih edebilir. Eğer giyim kombininiz koyu ise şalınızı bir ton açık renkten tercih ederek genel bir contrast sağlayabilirsiniz. Tamamen beyaz tonlarında açık bir renk tonunda kombin yaptıysanız da o zaman hafif bir koyu tonda şal ile renk dengesini tamamlayabilirsiniz. Örneğin yeşil ve kahverengi ağırlıklı bir giyim kombininde açık turuncu ve caramel tonlarında medine ipeği bir şal tercih edebilirsiniz.

Medine İpeği Şal Özellikleri Nelerdir?

Medine ipeği geniş dokusu ile hava alabilen, terletmeyen ancak aynı zamanda içini göstermediği için sıcak tutan harika bir kumaştır. Medine ipeği en eski zamanlardan beri dünyanın bir çok yerinde çeşili giyim ürünlerinde sıklıkla tercih edilmiştir. Hafif dokusu sayesinde sıcak havalarda çokça tercih edilen bu kumaş tesettür giyimin de en sevilen kumaş türlerinden bir tanesidir. Renkleri en canlı ve parlak hali ile sunan aynı zamanda elegant bir tarzı olan medine ipeğinin en güzel modellerini Moda Kaşmir şal koleksiyonlarında bulabilirsiniz.

Yaz Aylarınızı Medine İpeği Şalları ile Hareketlendirin

Modakaşmir‘in en sevilen modellerden oluşan Medine ipeği şal serisi ile yazlarınızı hem renkli hem de son derece konforlu bir hale getirin.