whatsapp-iki-yeni-ozellikle-geliyor-kasim-2016
Whatsapp 2 Bomba Özellik İle Geliyor

Snapchat, İnstagram savaşı devam ederken Whatsapp’da boş durmuyor, baktı ki diğer platformlar hatta Twitter bile dahil buna Anı, Hikaye, Snap derken yenilikleriyle ciddi bir etkileşim yarattı. Şimdi sıra bende diyerek benzer bir özellik geliştirdi.

Yeni özellikte Whatsapp kullanıcıları gönderdiklerim resim ve fotoğraflara emoji, doddle veya yazmak istedikleri bir metni ekleyebilecekler. Bu resimler ve fotoğraflar 24 saat sonra aynı Snapchat ve İnstagram‘daki hikayeler gibi silinecek.

Whatsapp Status Özelliğiyle Süreli Gönderiler Yaratılacak

Whatsapp diğer platformlardaki değerlendirmeleri ve geri bildirimleri mutlaka incelemiş olacak ki, benzer bir özelliği geliştirme ihtiyacı duydu. Whatsapp Status özelliği olacak bu yapının adı. Rekabet düzeyi çok artmış durumda. Kullanıcıların daha eğlenceli ve istediklerini yapabilme özgürlüğüne ilişkin fotoğraflarında istediği düzenlemeleri özellikle zaman dilimine bağlı kalmaları biraz da heyecan ve dikkat katıyor. Düzenlenen resimler 24 saat sonra silineceğini tekrar hatırlatalım.

Whatasapp Video Arama Özelliği Android’e Beta Olarak Geldi

Bu özellik bir süredir bekleniyordu ve Ekim ayı sonunda aslında gelen haberlerle sonucun çok yakın olduğu anlaşılmıştı. Whatsapp video arama özelliği Android’de beta olara yerini aldı. Whatsapp görüntülü arama konusunda ciddi çalışmalar yapıyor ve test çalışmaları bir süredir devam ediyordu.

whatsapp-goruntulu-konusma-faydalicerik
Whatsapp Video Arama Özelliği Test

Önemli bir ayrıntı; 

Android Police sitesinin paylaştığı bilgilere göre WhatsApp’ta görüntülü görüşme özelliği halen genele açılmış değil. Sadece test uygulamasını kullanan kişiler bu özelliği deneyimleyebiliyor ki bir kaç sürümde bu özelliğin aktif olduğu bilgisi de paylaşılıyor. Arama düğmesine dokunulduğunda WhatsApp, direkt sesli arama yapmak yerine sesli ve video arama seçeneklerini sunuyor. Video ikonuna dokunduğunuzda da görüntülü görüşme başlatılıyor.

Ancak bu sınırlı kullanıma dahil olabilirsiniz. Eğer Whatsapp video (görüntülü) arama özelliğini test etmek istiyorsanız bu linkten kayıt olun. Kısa bir süre içerisinde bu özelliğin tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.